Haberler

Osmangazi Köprüsü açıldı, Eskihisar boşaldı

Osmangazi Köprüsü’nün ulaşıma açılması ve bayram tatili boyunca bedava olmasıyla birlikte Eskihisar’da feribotlara ilgi olmadı.

Osmangazi Köprüsü saat 24.00’ten itibaren ulaşıma açıldı. Ulaşımın bayram tatilinin son gününe kadar ücretsiz olmasıyla (normalde 89 TL) birlikte Kocaeli ve Yalova’da bulunan birçok kişi köprüye akın etti.

Köprüyü merak edenler gece ulaşımın aksamasına neden oldu. Köprünün Yalova ve Kocaeli istikametlerinde sağ şeritler fotoğraf çektirmek isteyenlerle doldu.

Herkes selfie çekerken, görevliler vatandaşları yolda durmamaları için uyardı.

3’er şeritli köprüde sağ şeritte duranlar nedeniyle zaman zaman kaza tehlikeleri de oluştu.

Osmangazi Köprüsü’nde yoğunluk bugün de devam etti. Ulaşımın bedava olması nedeniyle sürücüler Osmangazi Köprüsü’nü kullandı.

Köprüde bugün de fotoğraf çektirmek isteyenler sağ şeritlerde durdu. Görevliler araçlarla yolda ilerleyerek sürücüleri uyardı. Tüm uyarılara rağmen vatandaşlar köprüde durarak fotoğraf çektirdi.

osmangazi-koprusu-acildi-eskihisar-iskelesi-bosaldi-7932-dhaphoto4,5W4KW9eMIUiOrKVamAfYKw

ESKİHİSAR BOŞALDI

Eskihisar’da ise Osmangazi Köprüsü’nün açılması ve geçişlerin ücretsiz olmasıyla birlikte feribotlara ilgi azaldı. Köprüden bayram tatili boyunca geçişlerin bedava olması nedeniyle sürücüler Eskihisar yerine Osmangazi Köprüsü’nü tercih etti.

Köprüden geçişin bedava olduğunu bilmeyenler ise feribotları kullandı. Bazı sürücüler gazetecilerin köprünün bedava olduğunu söylemesi üzerine Osmangazi Köprüsü’nü kullanmak üzere geri döndü. Eskihisar ile Topçular arasında 18 feribot karşılıklı olarak çalışmaya devam ediyor.

osmangazi-koprusu-acildi-eskihisar-iskelesi-bosaldi-7932-dhaphoto9,5yuCgsXQwUWin4IuRvsmmg

BAYRAM TRAFİĞİNİN AKŞAM BAŞLAMASI BEKLENİYOR

9 günlük bayram tatili nedeniyle bu akşam saatlerinden itibaren TEM Otoyolu’nun Ankara istikametinde yoğunluk bekleniyor. Osmangazi Köprüsü’nün açılmasıyla birlikte İzmir istikametine gidenlerin köprüyü kullanacak olması nedeniyle rahat bir yolculuk yaşaması beklenirken, Anadolu ve Karadeniz illerine gidecek olanlar nedeniyle TEM Otoyolu’nun Ankara istikametinde ise yoğunluk yaşanması bekleniyor.

Kaynak: NTV

Etiketler

Levent E. Ezen

'95 İstanbul doğumlu bir Trakya Üni. öğrencisi, 'şeker çocuk arabası' Polo sürücüsü, başlangıç seviyesinde bilgisayarcı, otopark.com gönüllüsü.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Bizim paramizla yapilan kopruden gecmek icin para oduyoruz

  135 tl den 90 tl ye dustugunde 45 tl kar ettik sanip, aslinda 90 tl soyuldugumuzun farkina bile varmiyoruz.

  Iste biz boyle bir milletiz.

    1. Hala kızgınlığını saklayamıyosun ancak mehmet haklı. Tama geçtim haklı haksız davasını da kardeşim ben o bölgede oturuyorum ve her istanbul gelmem gerektiğinde o körfezi bi şekilde geçmem gerekiyor. Bak burada yanlış anlaşılmasın, herhangi bir siyasi rejimi desteklemedim, desteklemem de. İdo yılalrdır basıyo zammı, basıyo zammı. İlk zamanları 40 tl olan feribot şuan 60 tl. Gemileri yenilediler, cepleri doldurdular yetmedi mi sence? Az önce sitelerine girdim açık büfe imkanı varmış, yırtınıcak ama yinede müşteri bulamayacak.
     Adam oranın açık büfesi yerine köprüden geçer 5 dk da, 15 dk da orhangazi sürüyor, iner otobandan orhangazi de, köfteci yusufda bi köfte patlatır gider. Mantalite bu kadar basit.

  1. Köprü bizim paramızla yapılmadı. Yap işlet devret olacak. Ayrıca tüm dünyada köprü ve otoyollardan ücret alınır 7 milyar aptal sana göre bir tek sen akillisin.

 2. Feribot fiyatı 65 Tl civarinda idi sanırım 50 60 dakika toplam sürede sizi götürüyordu neyse ki isteyen körfezi dolaşabiliyor , isteyen hala gemi ile geçebiliyor isteyen de köprüden gidiyor herkesin tercih hakkı var nitekim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı