Haberler

Honda Accord 40. yılını kutluyor
Honda, Amerika’daki en popüler modeli olan Accord’un 40. yaşını kutluyor.

İlk olarak Haziran 1976’da tanıtılan Accord, o dönemde yakıt ekonomisi odaklı bir anlayışla ve üç kapılı hatchback karoseriyle sahne alırken sadece 68 BG güç üretiyordu. Boyutlarıyla güncel Jazz’dan bile daha kısa aks mesafesine sahip olan otomobil, zamanla büyük bir değişim geçirdi.

Honda, Amerika’daki potansiyeli düşünerek burada üretim yapan ilk Japon otomobil markası olurken, toplamda 12,7 milyondan daha fazla satarak “Amerika’nın En Beğenilen Honda”sı unvanına sahip olan Accord’un çok büyük bir kısmını bu fabrikada üretmeyi başardı.

Accord’un bu başarısını yenilikçi bir anlayışa sahip olmasına bağlayan Amerikan Honda Motor Şirketi Başkan Yardımcısı John Mendel, müşterilerin yüksek kalite, güven ve fiyatlandırma için de Accord’u tercih ettiklerinin altını çiziyor.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Honda yeni Accord’u, Toyota yeni Camry’i, Hyundai de yeni Sonata’yı ülkemizde getirse d segmentinde VW Passat’ın egemenliğine son verirler. Türkiye şartlarında Passat’ın üstüne araç yoktur ama dünya çapında Passat’tan çok daha iyi otomobiller var. Accord, Camry, Sonata çoğu Alman otomobilinden ileride olan otomobiller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu