Haberler

Tesla Autopilot 2.0 yeni özelliklerle geliyor
Farklı kaynaklardan alınan raporlara göre, Tesla’nın yarı otonom sürüş teknolojisi olan Autopilot’un 2.0 versiyonu, Tesla’nın yayınlayacağı 8.0 güncellemesiyle birlikte gelecek.

Peki Autopilot 2.0 bizlere neler sunacak? TechnoBuffalo’ya göre, Tesla bu güncellemeyle birlikte otomobillerinde çift kameraya sahip bir sistem kullanacak. Bu sistemler daha önceden sokaklarda denenen Model S ve Model X prototiplerinde görülmüşlerdi. Bu çift kameralı sistem sayesinde Autopilot 2.0, kırmızı ışık ve işaret levhalarını fark edip kendiliğinden durma gibi yeni özelliklere sahip olacak.

Tesla’nın sunacağı bu güncelleme yeni bir boyut kazanarak kanunlar ve insanlar karşısında kendisine daha sağlam bir yer edinecektir. Fakat yakın zamanda gerçekleşen ölümlü Tesla kazası sonrası şüphesiz ki Tesla’nın bu güncellemesi, kafalarda soru işaretlerine de yol açacaktır.

İlerleyen günlerde, otomobil üreticilerinin kızışan otonom sürüş rekabetinde, Tesla’nın cevabının nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz.

Metehan Can Cirak

İlk oyuncağım da dahil olmak üzere hayatımın her evresinde otomobiller oldu. Lise zamanımda otomobillere olan ilgimin hobi düzeyinde kalamayacağını anlamamla gelecekteki yaşamımı da otomobiller üzerine kurmak istediğime karar verdim. Şuanda Bilkent Üniversitesi'nde makine mühendisliği eğitimi alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu