FeaturedHaberler

Aşırı hızla kaza yapan Model S’in bataryaları patladı
Elektrikli otomobillere olan bakış açısını değiştiren Tesla, Model S ile spor otomobillere kafa tutacak düzeyde bir elektrikli otomobil üreteceğini dünyaya kanıtladı.

Gerek özellikleri, gerekse görünüşü ile Model S günümüzde en viral otomobillerden biri. Bu kadar göz önünde olunca yaptığınız kazalar da haliyle çok fazla göz önünde oluyor.

Amerika’nın Indianapolis şehrinde 27 yaşındaki kadın Tesla Model S sürücüsü, hız limitlerini aşmış bir şekilde seyehat ediyordu. Bu hızla kontrolü kaybeden kadın tüm o güç ile bir ağaca çarpıyor ve otomobilin bataryaları çarpmanın etkisi ile birkaç saniye sonra infilak ediyor.

qlfgbzmkqgxrvjy9biko

Görgü tanıklarının ifadesine göre Model S, kazadan saniyeler sonra patlamış ve parçaları büyük hızla dört bir yana saçılmış. Kadın sürücü olay yerinde hayatını kaybederken araçta bulunan 44 yaşındaki yolcu ise kaldırıldığı hastanede yaşama veda etmiş.

Indianapolis İtfaiye şefi Kevin Jones, Tesla marka otomobiliniz alev aldığında ona bolca su ile müdahale etmenizi tavsiye ediyor. Ayrıca kazada patlayanın piller olduğu da onaylanmış.

asiri-hizli-olarak-agaca-carpan-tesla-model-s-alevler-icinde-kaldi87135_1

Haberin kaynaklarını araştırırken insanların “piller patladı, benzinli olsaydı patlamazdı.” yazmaları dikkatimi çekti. Sizler de biliyorsunuz ki herşey bir kıvılcıma bakıyor. Bir kıvılcımla kocaman ormanlar yanabiliyor, neden bir kıvılcım bir otomobili havaya uçurmaya yetmesin.

Unutmayın markası ya da modeli ne olursa olsun her otomobil yüksek hızlarda tabuta dönüşebilir. Yapılan çarpışma testlerinin 60-70 km/s hızlarda yapıldığını ve buna göre değerlendirildiğini hatırlatmak isterim.

Siz otomobilinizi dikkatli kullanın. Emniyet kemerinizi takmayı ihmal etmeyin. Hız sınırlarına ve trafik kurallarına uyun.

Esen kalın!

Harun Şen

Like Mr. Clarkson said: POWEEEEER !!!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu