Haberler

M1 Sedan sadece eğlence için ortaya çıktı
Geçtiğimiz haftalarda, Çin’de piyasaya sürüleceği öğrenilen 1 Serisi Sedan varyasyonundan sonra, medyanın ünlü tasarımcısı X-Tomi Design, her zamanki gibi yerinde durmayıp M1 Sedan’ı dijital ortamda gözler önüne sermiş.

UKL platformunda yükseleceği bilinen Sedan karoserli 1 Serisi, tıpkı 2 Serisi Active Tourer ve Mini modellerindeki çoğu araç gibi önden çekiş olarak kullanıcılarına sunulacak. Her ne kadar bu fikir ilk başlarda ”Önden çekişli BMW’mi olur be!” olarak bilinç altımıza yerleşse de hatırlamalıyız ki orası Çin.

Bu bağlamda, henüz kesin sonuçlara dayanmayan 1 Serisi Sedan hayal edilmeye başlandığında, hemen yanına ‘M1 Sedan gelmez mi acaba?’ sorusu konumlandırıldı. İşte böyle bir düşünceyle yolan çıkan Macar tasarımcı X-Tomi Design, M ailesinin 4 kapılı en minik modelini canlandırırken M3 ve M5’den izlere yer vermiş.

Eğer gerçeğe dönüşse, muhtelemen M235i ile aynı boyutlarda olması beklenen bu minik M’in, Çin’de tutunabilmesi için hibrid vb. teknolojileri barındırması gerektiğine kesin gözüyle bakılıyor.

Madem hayal ettik, tam yapalım da şu otomobile bir motor koyalım dediğimizde karşımıza MINI’nin JCW modeline can veren 2 litrelik ünite, 231 beygir ve 350 Nm tork ile birlikte böylesine ateşli bir modele can verebilir.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu