Haberler

Dizel hala ölmedi, Mazda üzerinde çalışıyor!
Japon otomobil devi Mazda, daha temiz ve sportif dizel anlayışıyla Amerika pazarına dizel motorlarıyla 5 yıl önce girmişti. Mazda, Amerika’daki dizel hırsını sürdürmekte kararlı gözüküyor.

Automotive News’in raporuna göre Mazda, 2019’da tanıtacağı yeni nesil Skyactiv teknolojisiyle beraber yeni dizel motorlarını da tanıtmayı planlıyor.

Mazda’nın Otomobil Geliştirme Bölümü Genel Müdürü Hiroyuki Matsumoto’ya göre ikinci nesil Skyactiv teknolojisi yalnızca yeni bir motor olmamakla beraber, tüm platformu kapsayan geliştirmeler içerecek. Mazda, ikinci nesil Skyactive teknolojisi bünyesinde geliştirdiği yeni platformunda kullandığı maddeleri hafifleterek, daha iyi sürüş özellikleri, yol tutuşu ve daha etkili bir yakıt ekonomisi hedefliyor.

Yeni gelecek olan platformla birlikte Mazda, %30 daha verimli bir benzinli motor üzerinde de çalışıyor. Mazda’nın mevcut Skyactiv motorlarındaki sıkıştırma oranı olan 14:1’in geliştirilerek 18:1’lik yüksek sıkıştırma oranı elde edilmesiyle, Mazda yeni nesil motorlarında bu verimi sağlayacak.

Metehan Can Cirak

İlk oyuncağım da dahil olmak üzere hayatımın her evresinde otomobiller oldu. Lise zamanımda otomobillere olan ilgimin hobi düzeyinde kalamayacağını anlamamla gelecekteki yaşamımı da otomobiller üzerine kurmak istediğime karar verdim. Şuanda Bilkent Üniversitesi'nde makine mühendisliği eğitimi alıyorum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. valla öyle almayı düşünüyoruz ama satarken büyük sıkıntı kolay satılmıyor fiyatı çok düşüyor diye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu