Haberler

En fazla kaza Temmuz ayında gerçekleşiyor!
Türkiye’de 2014 ve 2015 yıllarındaki taşıt ve trafik kazaları incelendiğinde, 2015 yılı sonunda taşıt sayısının %6,2 artışla 19 milyon 994 bin 472’ye ulaştığı görülüyor.

Taşıt sayısında meydana gelen artışa paralel olarak trafik kaza sayısı da % 9,5 artışla 1 milyon 313 bin 359’a ulaştı. TÜİK’in yaptığı araştırmaya göre Türkiye’de trafik kazalarının %46,7’si İstanbul Ankara ve İzmir’de meydana geldi.

Özellikle 2015 yılındaki trafik kazaları incelendiğinde ölümlü yaralanmalı kazaların en fazla Temmuz, en az Şubat ayında, günlere göre ise en fazla Cumartesi en az ise Salı gününde gerçekleştiği görüldü.

Trafik kazalarında korkutan artışların yaşandığı Türkiye’de, medya takip sektörünün lideri Ajans Press medyanın kazaları ne denli gündeme getirdiğine dair incelemede bulundu. Ajans Press’in raporuna göre 2016 yılının başından günümüze kadar trafik kazalarını konu alan 6 bin 31 haber yapıldı.

Son yıllarda özellikle de bayram tatillerinde yolları kan gölüne çeviren trafik kazaları medyada yoğun yansıma buldu. 2015 yılında karayollarında meydana gelen trafik kazalarında 7 bin 530 kişi hayatını kaybederken, 2015 yılında meydana gelen trafik kazaları 9 bin 998 haberde yansıma buldu.

Böyle kötü hadiselerin yaşanmaması dileklerimizle, gelişmek üzere…

Kaynak: arabam.com

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Daha yolda yürümeyi bilmeyen(sağdan yürüme), temel trafik kurallarından habersiz(sol şerit kullanımı,yan yol-ana yol-geçiş hakkı), saygısız,sabırsız ve hatta milletin canına kast etmekten (120-130 ile giden aracın tamponuna yapışan tipler) çekinmeyen binlerce “sürücü” aynı zaman diliminde yola çıkarsa olacağı budur. Uzun yola çıkan herkes neden bu kadar negatif yazdığımı anlar diye düşünüyorum.

    1. Bu yaz ailecek Bulgaristan’a bir haftalık bir seyahat gerçekleştirdik. Kurallara vs. o kadar alışmışız ki, Bulgaristan’dan geldiğimiz ilk bir hafta içerisinde yaklaşık 10 kez ciddi tehlike atlattık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu