Haberler

Hyundai Genesis Coupe için final zamanı!
Hyundai, lüks sınıftaki temsilcisi olan Genesis modelini geçtiğimiz yıl bünyesinden ayırarak bundan sonra bu model isminin bağımsız bir alt marka olaracağını açıklamıştı. Anlaşılan o ki, Kore’li otomotiv devi Genesis ile ilgili mazisinin izlerini tamamen silmekte kararlı.

Hyundai yaptığı son açıklamada, kendilerini spor otomobil sınıfında temsil eden Genesis Coupe modelinin üretiminin bu yılın sonunda durdurulacağını açıkladı. 2009 yılında sürücülerin karşısına çıkan Genesis Coupe, 2013 yılında kapsamlı bir makyaj operasyonu geçirmişti. 4 silindirli turbo ve 6 silindirli motor seçenekleriyle satışa sunulan araç Ford Mustang ve Chevrolet Camaro’ya uygun bir alternatif olarak görülse de bir türlü istenen satış rakamlarına ulaşamadı.

Hyundai her ne kadar coupe araç fikrinden vazgeçse de Genesis Coupe modelinin yeni oluşturulan Genesis Motors markasında hayat bulacağı ifade ediliyor. Hatta sızıntı çizimleri ortaya çıkan Genesis G80 Coupe modelinin kısmen de olsa Hyundai Genesis Coupe modelinin yerine geçmesi bekleniyor. Bu bağlamda Hyundai Kuzey Amerika halkla ilişkiler müdürü Christine Henley, “Genesis Motors daha sofistike ve lüks coupe kavramına uygun bir model geliştirme aşamasındadır.” şeklinde yaptığı açıklama ile böyle bir lüks coupe modelinin çıkabileceğine işaret ediyor.

Genesis Motors henüz 1 yaşını doldurmayan genç bir marka olsa da yol haritasında pek çok model barındırıyor. Şuana kadar tanıtılan G80 ve G90 modellerinin yanı sıra kompakt lüks sedan olarak tanımlanan G70 ve iki adet SUV modeli tanıtacak olan markanın ürün gamının, bahsettiğimiz coupe modeli ile beraber önümüzdeki yıl toplamda 6 modele ulaşması bekleniyor.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Hyundai’nin lüks markası Genesis ürün gamında model değişikliğine gittiğinden dolayı Genesis ve Genesis Coupe’nin üretimine son verildi. Equus yerini G90, Genesis yerini G80, Genesis Coupe de yerini G70 Coupe’ye bırakacak. Güncel Genesis Coupe de zaten bildiğin İnfiniti G37’nin bir kopyasıydı

  2. Hyundai en büyük hatayı Genesis Coupe’nin üretimini durdurarak yaptı. Hyundai şimdi bu canavarı Genesis markası altında 2,5 yıl aradan sonra yeniden yollara döndürecek. Yeni Genesis Coupe bildiğim kadarıyla Hyundai’ın 2013 yılında tanıttığı HND-9 konsepte bağlı bir lüks bir coupe olarak yollara yeniden geri dönecek. Anlayacağınız Hyundai yine sağlam geliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu