Haberler

M5’in sınırı yok: 818 BG
Gelecek nesil BMW M5 test ediledursun, modifiye firmaları güncel M5 ile alakalı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu modifiye firmalarından bir tanesi olan, Almanya Dortmund merkezli Carbonfiber Dynamics, otomobil tutkunlarının iştahını kabartan bir çalışma ortaya koyarak “en güçlü M5″e imza attığını duyurdu.

Carbonfiber Dynamics, otomobilde kullandığı karbon fiber ön lip, marşpiyel, arka difüzör ve arka spoiler ile M5’in sadeliğini bozmamaya özen gösterirken, bu parçalar için Japon 3DDesign firmasından yardım almış.

E92 M3 GTS’in en belirleyici özelliklerinden bir tanesi olan Ateş Turuncusu rengiyle karşımıza çıkan “Dünya’nın en güçlü M5″i, karbon fiber body kit’e uyum sağlayan gri renkli 21 inç’lik Vossen marka jantlarla donatılmış.

Kaputunun altındaki 4.4 lt’lik V8 motora da güç aşısı yapan Alman firma, 818 BG’lik M5 ile etkileyici bir performans sunmayı başarmış.

0-200 km/sa hızlanmasını yaklaşık 10 sn’de tamamlayan, ayrıca 100-200 km/sa arasını 6.6 sn’de geçen otomobilin maksimum hızı ise şimdilik bilinmiyor. Güncel M5 ‘in “M Driver” paketi alındığında 305 km/sa’lik bir maksimum hız değerine ulaşabildiğini göz önünde bulundurursak Carbonfiber Dynamics imzası taşıyan M5, kesinlikle bu değeri çok daha yukarıya taşıyabilecek bir potansiyele sahip.

 

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

8 Yorum

        1. 818 hp makinanın kafadan kayma durumumu var az mantıklı olun nolcak 305 le giderken abi kafadan kaydı dur şuna el freniyle müdahale edim o arabadaki sistem o tür şeyleri engeller fazla kafa yormayın yani şahinle müdahale edersin haklısın Dünyanın en hızlı sedanına da el freni yakışmaz.

    1. 800 beygir arkadan itiş arabada el frenini çekip napabiliceğini düşünüyosun, gazı kökle direksiyonu kır zaten yanlar otomatik.. başka bişi yapmana gerek yok..

      audi r8 kullansan el freni yok mu diceksin.. nissan gt-r’da var el freni, bir kişinin lazım olupta kullandığını sanmıyorum ki zaten bütün arabalardan kalkıcak yakında..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu