Yeni Mazda CX-5 benzin alırken görüntülendi

3

Türkiye’de de popülaritesini sürdüren crossover segmenti, rekabetini bu sınıfta sürdürmek isteyen markalar için bir hayli yenilikçi olmayı gerektiriyor. Kompakt crossover liginin uzak doğulu temsilcisi Mazda CX-5 de, kaideye uyarak kendini yeniliyor. Kaliforniya’da bir benzin istasyonunda deposunu doldururken görüntülenen yeni CX-5, güncel modelin bu yıl makyajlanmasının ardından, 2018 yılında erken sayılabilecek bir değişime gidecek.

Markanın 2016 yılında yenilenen crossover SUV’u CX-9’dan izler taşıyacak olan CX-5’te, diğer modellerde de gördüğümüz kısık formdaki ön ve arka farlar kamuflaja rağmen kendini gösterebilmiş. Aynı zamanda daha belirgin bir şekilde aşağıya inen tavan çizgisi, CX-5’e sportif bir görüntü katmış.

Casus fotoğrafçılar, crossover klasmanındaki yeni modelin iç mekanına ait fotoğraflar yakalayamasa da, CX-9 modeli bu bağlamda yine bizlere ışık tutabilir. Bilindiği üzere yüksek seviye donanımlı CX-9’larda, nappa deri ve pelesenk kaplamalar gibi lüks opsiyonlar bulunuyor.

2018 CX-5’e ait motor ve şanzıman seçenekleri henüz gizemini korusa da, modelin bir miktar hafiflemeye ve aerodinamik iyileştirmelere kavuşabileceği ihtimali fazla. Bu sayede yakıt ekonomisi konusunda olumlu aşamalar kaydedebilecek olan CX-5, ekonomik olmak istiyorsa elbette ki çağın motor teknolojisine de ayak uydurabilmeli.

Büyük olasılıkla önden çekiş sisteminin standart ve dört tekerlekten çekiş sisteminin opsiyon olarak sunulacağı yeni CX-5’in üzerindeki örtü, gelecek yılın erken evrelerinde kalkabilir.

3 YORUMLAR

  1. Aslında kasası gayet günceldi bence.(Trde fazla göremediğimizden de olabilir.)
    Asıl sorun 2 litre atmosferik benzinli ve 2.2 litre dizel motordan başka seçeneğinin olmaması..

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz