Featured

OTOPARK Forum Tekrardan Açıldı!
Merhaba,

Bildiğiniz üzere birkaç yıl öncesinde uygulamaya başladığımız “Sohbet” uygulaması, kullanıcılara site içerisinde başka bir yere geçmiş hissiyatı vermeksizin anlık, güncel ve hızlı bir mesajlaşma imkanı sunuyordu.

Lakin güncel desteğini alamadığımız Sohbet’i, geçtiğimiz aylarda kullanılamaz halde bulduk. Sorunun üzerinde bir süre çalıştık lakin yazılım başkası tarafından yazıldığı ve desteği verilmediği için kapatmak zorunda kaldık. Bu süreç içerisinde geliştirmeye başladığımız yeni “Akış” sistemi Wordpress platformu üzerine özelleştirilmiş Buddypress ve bir temanın harmanlanmış haliyle sizlere sunuldu.

Bir süre boyunca kullandığımız “Akış” sisteminide, hantal ve hızlı bulmadığımız için, gelecekte tekrardan daha iyi bir şekilde yapmak ümidiyle emekliye ayırdık.

Ve tekrardan, sizlerden gelen yoğun ilgi ve istek doğrultusunda 2016 yılının şartlarında kullanılabilecek en iyi forum yazılımı ile karşınızdayız.

Forum kullanımına geçmeden önce, sizlere forum ile ilgili birkaç bilgi vermek isterim.

1) Mevcut OTOPARK.COM hesabınız ile foruma giriş yapabilirsiniz.

Yeni hesap açmadan, mevcut hesabınızı kullanarak foruma giriş yapabilirsiniz. Bunun için ana sayfadan (https://www.otopark.com) hesabınıza giriş yapmanız yeterli. Forumda otomatik olarak hesabınız oluşturulacaktır. Aynı kullanıcı adı ve şifreyle foruma girip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hesaplarının şifresi cihazlarında kayıtlı olan ve bu sayede otomatik giriş yapan kullanıcılarımızın, hesaplarından çıkış yapıp tekrardan giriş yapmaları gerekmektedir. Bu işlem sadece 1 defa yapılacak olup, hemen akabinde forum hesapları oluşturulacaktır.

Not: Eğer ana sayfadan hesabınıza giriş yapmanıza rağmen, forumda giriş yapamıyorsanız ana sayfada yer alan iletişim bölümünden sitede kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi bize iletmeniz gerekmektedir. Ekibimiz hemen hesabınızı oluşturup size dönüş sağlayacaktır.

2) Şifrenizi değiştirmeniz durumunda “Forum” şifreniz de otomatik olarak güncellenecektir.

Hesabınızın şifresini “Ana Sayfa” portalımız üzerinden, yani diğer bir değiş ile Wordpress üzerinden değiştirmeniz durumunda, “Forum” şifrenizde otomatik olarak güncellenecektir.

Sorunları engellemek amacıyla, Forum üzerinden şifre değiştirmeyi gizledik.

3) Foruma “Ana Sayfa” portalı üzerinden girerseniz, otomatik olarak hesabınıza giriş yapılır.

Böylece tekrardan kullanıcı adı ve şifre girmek zorunda kalmazsınız.

4) Forumda yer alan “Haberler” kategorisi sitedeki “Haberler” ile senkronize çalışmaktadır.

Forum açıldıktan sonra sitemize girilecek olan tüm haberler, forumda yer alan “Haberler” kategorisinde yerini otomatik olarak bulacaktır. Her habere yorum yaptığınızda, yorumunuz aynı zamanda ana sayfa portalımızda da gözükecektir. Dolayısıyla forumda yer alan bir habere yorum yapıp, sonra aynı habere ana sayfa üzerinden yorum yapmanıza gerek yoktur. Bu işlem iki yönlü çalışmakta olup tam tersi içinde geçerlidir.

Yaşadığınız sorunlar, öneriler ve daha fazlası için lütfen ana sayfamızda yer alan “İletişim” linki üzerinden bize yazmaktan çekinmeyin.

İyi Forumlar Dilerim,
Berkin Kayalar
Teknik Sorumlu

Etiketler

Berkin

Linuxsever, Windows karşıtı ama Apple ürünleri kullanıyor. Bug'da kalmış geliştirici.

İlgili Makaleler

30 Yorum

 1. Sonunda. Akış'ın kimsenin hoşuna gitmediği zaten belli bir şeydi. Kısa zamanda, inat edilmesine rağmen istenilene dönülmesi iyi olmuş.

 2. aynı durum bende de var. authentication/permission konularını bir gözden geçirirseniz iyi olur.

 3. berkertekin demiş ki:

  düzelmiş. eline sağlık.Hepsini görüntüle…

  Ben teşekkür ederim. İyi niyetli insanlar olmasa ne yaparız…

 4. Güzel ve yerinde bir çalışma olmuş forum sistemi. Takipçi olarak kendi adıma teşekkür ederim. Umarım hayırlı uğurlu olur.

 5. Berkin ellerine sağlık. Kendi arabalarımızı tanıtacağımız, otomobillerimiz diye bir bölüm olucak mı.

   1. Peki elimizde değerlendiremediğimiz ürünleri satacağımız bir bölüm olacak mı. Sallıyorum Aksiyon kameramı satmak istiyorum tüm kitleri ile.

 6. Valla derli toplu gözüküyor forum. İnşallah bozulmadan böyle devam eder. Emeği geçenlerin eline sağlık.

 7. Siteden giriş yapabiliyorum da, forumdan girince bu kullanıcı bulunamadı hatası veriyor, bilginize.

 8. çıkış yapıp tekrar girin. işe yarıyor.

 9. Evet fark ettim erken yazmışım 🙂

 10. Harika olmuşşş Sohbet kapandıktan sonra akış kısmına alışamadım bi türlü o yüzden logout şekilde takip ediyordum 🙂 biz sohbet gelecek diye beklerken forum geldi emeğine sağlık Berkin panpa 🙂

 11. hıh şöyle ya. Eski tema berbattı. Bu tema super olmuş. Niye değiştirmiştiniz ki anlamadım. Bu tema en güzeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı