Haberler

Mercedes-AMG GT Roadster tanıtıldı
Haziran ayında test edilirken kameralara yakalanan Mercedes-AMG GT Roadster, Paris’te resmi olarak tanıtıldı.

Bu ay gerçekleşecek Paris Motor Show’un hemen öncesinde üzerindeki örtü kaldırılan Mercedes-AMG GT Roadster’ın iki modeli bulunuyor.

GT Roadster ve GT C adı verilen modellerde 4.0 litrelik V8 motor tercih edilmiş. GT Roadster’da 469 BG güç ve 630 Nm tork üreten bu ünite, otomobilin GT C modelinde ise 550 BG güç ve 680 Nm tork değerine sahip.

0-100 km/sa hızlanmasını 3.9 sn’de tamamlayan GT Roadster’a karşılık daha güçlü olan GT C, bu hızlanmayı 3.7 sn’de tamamlarken iki modelin maksimum hızları ile alakalı ise şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

GT C için yedi ileri çift kavramalı Speedshift şanzımanın yazılımını elden geçiren Mercedes, bu model için şanzımanın 1. vites oranını büyütürken 7. vites ve son dişli oranını küçültmeyi tercih etmiş.

Daha performanslı motorunun yanında pek çok ekstrayla donatılan GT C, AMG Performans Egzoz sistemiyle ve ön tekerleklerle koordineli olarak dönebilen arka tekerleklerle daha dinamik bir sürüş vaat ediyor.

AMG GT Roadster’ın tente tavanında çelik, magnezyum ve alüminyum kullanarak yapısal olarak güçlendiren Mercedes; bej, siyah ve kırmızı renklerle tercih edilebilecek tavanın mekanizmasıyla birlikte ne kadar bir ağırlığa sahip olacağını ise açıklamadı.

Sonbahar’da satışa çıkacağı belirtilen Roadster ailesinin ne kadarlık bir fiyata sahip olacağı da netlik kazanmazken Paris Motor Show’da ön siparişlerin alınacağı belirtiliyor.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu