Haberler

TechArt 911 Turbo’yu yeniden yorumladı
Almanya’nın Porsche konusunda deneyimli modifiye firması TechArt, 911 Turbo üzerindeki çalışmaları sonucu ortaya çıkarttığı GTstreet R versiyonunu tanıttı.

Ön-arka tamponun yeniden tasarlandığı otomobilde çamurluklardaki hava yarıkları dikkat çekerken motor kaputu, hava giriş bölümleri ve çamurluk ağızlarıyla birlikte tüm bodykit parçaları karbon fiberden imal edilmiş.

Karbon fiberin kendine has rengiyle birlikte açık yeşil rengini tercih eden Techart, radyatörlere giden havayı ayarlamak için aktif ön spoyler kullanırken, 15 derece eğimli arka spoiler sayesinde 297 km/sa hızda 321 kg’lık bir basma kuvveti elde ettiğini belirtiyor.

TechArt GTstreet R, görünümünün yanında elden geçirilen motoruyla da beğenimizi kazanıyor. 632 BG‘lik bir canavar ortaya çıkartan TechArt, bu gücün bazı müşterileri için yeterli olmayacağını düşünmüş olacak ki, gelecek yılın başlarında modelin 711 BG güç ve 920 Nm tork değeri sunan daha güçlü bir versiyonu satışa çıkacak.

Motor modifikasyonlarının yanında otomobilin egzoz sistemi de elden geçirilirken, standart modelde de kullanılan ve bir düğme vasıtasıyla egzoz sesini değiştiren sistem ise aynen kullanılmış.

Yapılan bu gelişmelerle oldukça etkileyici bir Porsche’ye daha imzasını atan Almanlar, TechArt GTstreet R’ın fiyatını henüz açıklamıyor, fakat TechArt’ın elinden çıkan Porsche’lerin oldukça pahalı olduğunu belirtelim.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu