Haberler

TOSFED’den FIA’ya eleştiri
TOSFED Başkan Vekili Eren Üçlertoprağı, FIA‘yı 2017’de Türkiye Rallisi’nin yapılması amacıyla imzalanan anlaşmaya aykırı hareket etmesiyle eleştirdi.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda yer alan Çin Rallisi‘nin 2016 ayağı, fırtınanın etaplara zarar vermesinin ardından gerçekleşmemişti. Çin Rallisi 2017 WRC takviminden de düşürüldü.

Çin Rallisi’nin WRC takviminden düşmesinin ardından Türkiye Rallisi öne çıkan adaylardan oldu ve 2017’de WRC’nin Türkiye’ye dönmesi yönünde bir anlaşma imzalandı. Buna rağmen FIA, ülkedeki politik durum nedeniyle riske girmek istemediği için Türkiye Rallisi’ni reddetti.

Konu hakkında Motorsport Türkiye’ye konuşan TOSFED Başkan Vekili Eren Üçlertoprağı “Çok fazla çaba ve zaman harcamamızın ardından FIA’nın gözetiminde gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde organizatörlerle anlaşma imzaladık. Ancak sonrasında FIA, anlaşmanın yürürlüğe girmeyeceğini bildirdi.”

“O açıklamaların hemen sonrasında FIA yetkililerinin Türkiye hakkındaki politika ve güvenle ilgili sorunlar olduğuna dair talihsiz açıklamalarını okuduk. Özellikle Avrupa ülkelerinde yaşanan güvenlik sorunlarına bakınca FIA’nın açıklamasının adil olmadığını söylememiz lazım.”

“Samimi bir şekilde FIA yetkililerini ülkemize davet ediyoruz. Onlara ülkemizin Avrupa’daki diğer ülkeler kadar güvenlik olduğunu göstermek istiyoruz. FIA’nın bize adil davranmasını umuyoruz.” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Canlı bombasız ay geçmeyen ve her olayın ardından internetine müdahale edilen ülkeye bende gelmem.Adil olan gelmemeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu