Fisker EMotion ateşi körüklüyor

Elektrikli otomobiller kasıp kavuracak.

0

EMotion modelini tanıtmaya hazırlanan Amerika’nın elektrikli otomobil üreticisi Fisker, ilk kez yeni modelinin arka görünüşünü paylaştı.

Bir bütün halde otomobilin ortasından çamurluklarına kadar uzanan LED far gurubuyla dikkat çeken EMotion, alışılmışın dışındaki çizgileriyle oldukça sportif bir izlenim bırakıyor.

Fisker Nanotech’in geliştirdiği devrim niteliğindeki Grafen batarya ile daha uzun menzil ve pil ömrüne sahip olacağı belirtilen EMotion, yaklaşık 640 km’lik bir menzil sunacak.

Kesin olmamakla birlikte 257 km/sa’lik maksimum hıza ulaşacağı konuşulan elektrikli otomobilin özel tasarlanan motorları sayesinde daha uzun aks mesafesine sahip olduğunu ifade eden; BMW Z8 ve Aston Martin DB9’un da tasarımcısı olan Henrik Fisker, bu sayede iç mekanın ciddi derecede genişlediğini belirtiyor.

2017 yılında satışına başlanması planlanan Fisker EMotion, batarya ve motor teknolojisiyle ön plana çıkarken bir anlamda yakın gelecekte çok daha hızlı ve uzun menzile sahip elektrikli otomobillerin de müjdesini veriyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz