FeaturedHaberler

Dengede kalan motosiklet
Şu sıralar ABD’nin Nevada eyaletinde gerçekleşmekte olan CES 2017 teknoloji fuarına Honda da katılmış. Son yıllarda motosikletler o kadar çok teknolojik oldu ki firmaların teknoloji fuarlarına katılmasına şaşmamalı. Bu sefer Honda amca bomba bir konsept motosiklet ile karşımıza çıkıyor. Sürücülü veya sürücüsüz dengede kalabilen motosiklet !?!

Videoda görüldüğü üzere motosiklet aynı Honda’nın başka bir konspeti olan Asimo ve Uni-Cub cihazlarında kullanılan teknolojileri kullanarak dengede kalmayı başarıyor. Honda bu sisteme Riding Asist Motorcycle ismini vermiş.

Motosikletin NC 750 tabanlı bir motosiklet olduğu gözüküyor. Dengede durmak için değişken açılı bir ön takım kullanan motosiklet videoda insanı yürüme hızıyla takip etmesiyle hepimizi şaşkına çevirmeyi başarıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle ileride daha güvenli sürücü dostu motosikletler üretileceğine ve git gide motosikletin daha güvenli bir araç olacağına inanıyorum. Honda amcayı bu güzel konsept için tebrik etmek lazım.

Utku Demir

Hayatım boyunca biyografi yazma olayını hiç beceremedim, kendini anlat diyenlere de hep bi tanısan seversin aslında dedim, harbi bak bi tanısan seversin yani.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu