Haberler

Type R Black Edition tanıtıldı2015 yılında satışına başlanarak oldukça beğeni toplayan FK2 Type R, çok özel bir seriyle bantlara veda ediyor.

İngiltere için özel hazırlanmış

Sadece 100 adetle sınırlı olduğu belirtilen Black Edition serisiyle Swindon‘da bulunan fabrikada üretilecek olan Type R için 3000£ fark isteniyor.

Type R Black Edition, aslında güncel Type R‘a göre öyle aman aman bir fark ortaya koyamıyor. Spoilerın kenarlarında, jantların dış halkasında ve ön tamponun ucunda kırmızı detaylarla öne çıkan otomobil, adından da anlaşılabileceği gibi siyah renkte olacak.

Type R‘ın siyah renkli iç mekanı da yine kırmızı renkli detaylarla hareketlendirilirken otomobilin dışındaki kontrast içeride de korunmuş.

Kısa sürede tükenmesi bekleniyor

2.0 lt 310BG‘lik motorunda herhangi bir değişikliğin yapılmadığı Type R Black Edition için koleksiyonerlerin sıraya girdiği belirtiliyor.

Black Edition ile birlikte İngiltere‘de toplam 2500 adetlik satış rakamına ulaşacak FK2 Type R, bu yılın ikinci yarısında yerini yeni nesil Type R‘a bırakacak.

Yine çok vahşi bir tasarıma diline sahip olacak yeni nesil Type R, kendi sınıfının asi çocuğu olmaya devam edecek.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Normal typer ı siyah al spoiler yanlarını boyat içte klima havanlandırmalarının çerçevesini kırmızı boyat al sana black edition..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu