Haberler

Çıkma lastikten heykel yapan sanatçı
Sanat, çok etkileyici bir olgu. Farklı malzemeler kullanarak hiç tahmin edemeyeceğimiz güzellikte sanat eserleri yapmak mümkün. İşte bu fikirden yola çıkan Blake McFarland, evinin garajını sanat atölyesi haline getirerek oto lastiklerden muhteşem heykeller yapıyor.

Kullanılmış atık oto lastikleri toplayarak onlardan çok şık heykeller yapan sanatçı, bu eserlerle kısa sürede üne kavuşmuş ve pek çok sergi açmış.

Çevreye katkısı büyük

Geri dönüşüme büyük bir katkısı olan bu heykellerle çevreye önemli zararlar verebilen kullanılmış oto lastikler, sanat eserlerine dönüşmüş. Oto lastikleri işleyerek onlardan at heykeli, sevimli pandalar, tüm kaslarıyla arz-ı endam eden bir jaguar gibi heykeller yapan Blake McFarland, insan büstü ve şık vazolar da yapıyor.

Özellikle bahçelerde dekoratif bir etki yaratmak üzere tasarlanan bu heykeller, kırılma, aşınma gibi kolay deformasyon yapısına da sahip değiller.

İnternet ile milyonlara ulaştı

İnternetin milyonlara kolayca ulaşma gücünü de kullanan sanatçı, eserleri için alıcı bulmakta hiç zorlanmıyor. Onun başarısı, yaşadığımız dünyada yeteneklerin karşılığını bulmasının çok da zor olamdığının kanıtı gibi.

https://youtu.be/R3hD9krPPm8

Berke Çoban

Piri Reis Üniversitesinde Gemi Mühendisliği okumaya çalışan bir PETROLHEAD

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Adamın yeteneği ve bakış açısı takdir edilesi ancak bu resmen Good Year virali olmuş. Adamın çıkma lastikten yapılan çalışmaları var ancak videodaki mevcut çalışmada sıfır lastik kullanılmış. Reklam kokan hareketler bunlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu