Audi Uzaya Gidiyor!

Audi'nin uzay aracı lunar quattro, “Alien: Covenant” filminde rol alacak.

3

Audi’nin Alman Start-Up firması “Part-Time Scientists” ile işbirliği içerisinde ürettiği Audi lunar quattro uzay aracı, Ridley Scott’ın yönettiği “Alien: Covenant” filminde rol alacak.

Alien serisinin en yeni filminde uzayın derinliklerinde Covenant isimli mekiğin ekibi, sakin ve ıssız olduğunu sandıkları gezegenin aslında tehlikelerle dolu bir gezegen olduğunu öğrenirler. Tahmin edemeyecekleri bir tehlikeyle karşı karşıya kalan Covenant ekibinin kaçış macerasını konu alan filmde lunar quattro’ya çok önemli bir rol düşüyor.

Audi’nin uzay konusundaki araştırma ve geliştirmelerini tanıtmak için bu yolun tercih edildiğini belirten uluslararası pazarlama müdür yardımcısı Giovanni Perosino, lunar quattro’nun yeteneklerini dünya ile paylaşabilmekten de mutluluk duyduklarına değiniyor.

Kısa Film “Alien: Covenant x Audi lunar quattro”

Filmin yapımcısı ve Audi’nin işbirliğinin sonucu olarak kısa bir film de çekilmiş. Bizler de bu kısa filmde Audi lunar quattro’yu işbaşında gözlemleme fırsatı buuyoruz:

Audi lunar quattro ay üstündeki gerçek görevine de hazırlanıyor.

2015’ten beri üzerinde çalışılan aracın özellikle Audi’nin quattro sistemi ve e-tron hybrid teknolojisinden çok faydalandığı paylaşılıyor. Audi’nin materyaller üzerindeki tecrübesinden de faydalanarak aracın ağırlığı 30 kilograma kadar düşürülmüş. Lunar quattro %85 aluminyumdan oluşuyor ve Audi’nin Ingolstadt merkezinde bulunan üç boyutlu yazıcıda üretiliyor. Audi’ye göre Lunar quattro ay görevine neredeyse hazır. Yakın gelecekte Audi’nin uzay aracını Ay’ın yüzeyinde görebileceğiz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz