Haberler

Tesla Supercharger’ları Türkiye’ye geliyor!
Tesla’nın elektrikli otomobil dünyasında önderliğinin yapıtaşlarından olan Supercharger’lar, her geçen gün genişleyerek Dünya’yı saran bir ağ oluşturmaya devam ediyor. Supercharger istasyonlarının işlevi Tesla marka otomobilleri 30dk gibi kısa bir sürede %70’in üzerinde şarj etmek ve şehirler arası uzun yolculukları mümkün kılmak. Model 3 üretimine başlamaya hazırlanan Tesla aynı zamanda dünya genelindeki Supercharger ağını genişleterek Model 3’e hazırlanmaya devam ediyor. Tesla’nın Supercharger’ları konusunda aldığımız son haberler bizleri de ilgilendiriyor.

Tesla’nın sitesinde yer alan “gelecek Supercharger’lar” haritasında Türkiye de son birkaç senedir yer almaktaydı. Yalnız harita üzerinde rastgele seçilmiş gibi görünen lokasyonlara konumlandırılmış Tesla Supercharger ikonları pek bir anlam ifade etmemekteydi.  Bu ikonlar sık sık yer değiştirmekte, zaman zaman yenileri eklenip bazıları silinmekteydi.

Değişen ÖTV oranlarıyla beraber; Tesla’nın Türkiye’deki operasyonlarını hızlandırmasını dört gözle bekliyorduk. Mayıs ayının başında Tesla’nın sitesinde bizleri umutlandıran bir değişiklik meydana geldi. Güncellenen Supercharger haritasında Türkiye’deki Tesla Supercharger lokasyonları da değişti ve artık çok daha mantıklı yerlere konumlandırılmış olan 10 adet Supercharger; Tesla’nın Türkiye’deki girişimlerinin olgunlaşmaya başladığını kanıtlar nitelikte.

Lokasyonlar:

Güncel Tesla Supercharger haritasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni Supercharger Lokasyonlarını Sıralamak gerekirse:

 • İstanbul
 • Hendek
 • Ankara
 • Bursa
 • Balıkesir
 • İzmir
 • Aydın
 • Konya
 • Antalya
 • Edirne

Lokasyonlar hakkında daha ayrıntılı bilgi için Teslaturk.com üzerindeki habere bakabilirsiniz.

Bu haber linkini verdiğim haberden alıntıdır. Teslaturk.com, Türkiye’de en güncel Tesla haberlerini bulabileceğiniz aynı zamanda Türkiye’de elektrikli araç kullanımı üzerine yazılara da ulaşabileceğiniz benim de sık sık ziyaret ettiğim bir site. Elektrikli otomobiller veya Tesla ile ilgilenen okurlarımıza kesinlikle ziyaret etmelerini öneriyorum.

Türkiye’de Tesla’nın geleceği hakkındaki görüşlerinizi yorum olarak paylaşmayı unutmayın!

 

Arda Celik

Çanakkaleliyim, İstanbulda yaşıyorum. Otomobil sevdam nerde ne zaman başlamış bilmesem de kendimi bildim bileli otomobillere aşığım. Alfa Romeo, Porsche ve Volvo en sevdiğim firmalar. WEC yarışlarını takip ediyorum. Otopark.com'u uzun süre takip ettikten sonra bir yardım eli de ben uzatayım diyerek giriştiğim bu macerada, umarım beraber güzel işlere imza atacağız.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Su anda harika bir secenek olarak gözüküyor. Benzer fiyattaki araclarda parayi devlete degil arabaya verecek olmaniz gayet mantikli geliyor. Sessizligin lüksünü yasmak hem arac icindekilerin hem de disindakilerin hakki oldugunu düsünüyorum. Performans acisindan da alicisini güldürecegine süphe yok. Cogu benzer fiyattaki rakibinin yarisi veya ücte ikisi sürede 100 e cikabiliyor ve akülü araba oldugu icin benzin istasyonlarina tek kurus ödenmemesi de cabasi. Arac cok mantikli, yollarda görmeyi istiyor, imkani olanlari almaya davet ediyorum.

 2. alfhonso demiş ki:

  Tesla alırsam aydına veya izmire şarj etmeye gideceğummm asdfa :DHepsini görüntüle…

  Bu araba elektrikli, Köydeki evin prizinden bile şarj edebilirsin. Saate 12 km şarj hızı var. İstersen 18 saate %100 şarj olsun. Karşılığında 400 km menzil. Oldu gücün yeter 100D alırsan, Üstüne birde hypermil yaparsan 18 saatlik şarj ile 750 km menzil cıkarsın.

 3. istanbul demiş ki:

  Bu araba elektrikli, Köydeki evin prizinden bile şarj edebilirsin. Saate 12 km şarj hızı var. İstersen 18 saate %100 şarj olsun. Karşılığında 400 km menzil. Oldu gücün yeter 100D alırsan, Üstüne birde hypermil yaparsan 18 saatlik şarj ile 750 km menzil cıkarsın.Hepsini görüntüle…

  biliyorum, konuya dair espriydi.

 4. Tesla bu büyük vergilerin alındığı ülkeye fiyatlarını bozmadan girerse liderliğe çıkışı çok kolay olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu