FeaturedHaberler

BMW 1 Serisi’ne makyaj operasyonu geldi!
BMW’nin en küçük modellerinden 1 Serisi, önümüzdeki dönemde tamamen yenilenecek. BMW 1 Serisi, geçireceği ağır yenilenmeden önce küçük bir makyaj operasyonuna uğradı!

İç mekan neredeyse tamamen yenilendi!

BMW 1 Serisi’nin küçük makyaj operasyonunda dış mekana neredeyse hiç dokunulmamış. Seaside Blue ve Sunset Orange adlı iki renk seçeneğinin yanı sıra altı yeni jant seçeneği de eklenmiş. Edition Sport Line Shadow, Edition M Sport Shadow ve M140i Edition Shadow olarak adlandırılan yeni 3 pakette ise siyah detaylar ve iç ambiyans aydınlatmaları dikkat çekiyor.

Otomobildeki güncellemeler ağırlıklı olarak aracın iç mekanına yansımış. Tamamen yenilenen orta konsolda yeni tasarlanan hava delikleri, krom ve parlak siyah detaylar hemen göze çarpıyor. Ayrıca siyah deri döşeme opsiyonu ve dokunsal geri bildirimli 8.8 inçlik iDrive ekranı da yeni 1 Serisi’nin yenilikleri arasında yer alıyor.

Makyajlı BMW 1 Serisi’nin motorları bildiğimiz gibi!

BMW 1 Serisi’nin kaputunun altında ise herhangi bir yenilik göze çarpmıyor. Mevcut model gibi 9 farklı motor seçeneği bulunan model; 5 benzinli ve 4 dizel seçeneğiyle kullanıcılara zengin bir alternatif sağlıyor.

 • 116i, 1.5 litre 3 silindirli TwinPower Turbo benzinli motor, 109 beygir ve 180 Nm tork
 • 118i, 1.5 litre 3 silindirli TwinPower Turbo benzinli motor, 136 beygir ve 220 Nm tork
 • 120i, 2.0 litre 4 silindirli TwinPower Turbo benzinli motor, 184 beygir ve 270 Nm tork
 • 125i, 2.0 litre 4 silindirli TwinPower Turbo benzinli motor, 224 beygir ve 310 Nm tork
 • M140i, 3.0 litre 6 silindirli TwinPower Turbo benzinli motor, 340 beygir ve 500 Nm tork
 • 116d, 1.5 litre 3 silindirli TwinPower Turbo dizel motor, 116 beygir ve 270 Nm tork
 • 118d, 2.0 litre 4 silindirli TwinPower Turbo dizel motor, 150 beygir ve 320 Nm tork
 • 120d, 2.0 litre 4 silindirli TwinPower Turbo dizel motor, 190 beygir ve 400 Nm tork
 • 125d, 2.0 litre 4 silindirli TwinPower Turbo dizel motor, 224 beygir ve 450 Nm tork

 

 

 

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

20 Yorum

 1. 450 nm torklu dizel makine cok kacar az yakar tam bana gore. Haberde goremedim ama o motora da awd sistem sart. Her viraja istemsizce yan yan girmek olmaz.

 2. CenkGs demiş ki:

  450 nm torklu dizel makine cok kacar az yakar tam bana gore. Haberde goremedim ama o motora da awd sistem sart. Her viraja istemsizce yan yan girmek olmaz.Hepsini görüntüle…

  450 biraz fazla gibi sanki 😀 Yoksa normal mi? Bayaa iyi bir tork değeri.

 3. Cagdas Cag demiş ki:

  450 biraz fazla gibi sanki 😀 Yoksa normal mi? Bayaa iyi bir tork değeri.Hepsini görüntüle…

  O kasa icin bana da fazla geldi ama awd sistemle ustesinden gelinir sanirim. Rwd olursa her gobekte yanlar o arac 🙂

 4. Son arkadan itiş 1 serisi. Umarım Alfa Giuletta ile o konuda el atar. Normal markalardan arkadan itiş yapan marka ciddi kazanacak gibi gözüküyor.

 5. Yeni iç tasarımı beğenmedim açıkçası. Özellikle yolcu tarafındaki havalandırma ızgarasının etrafı aşırı boş kalmış. Ama göstergeler bayağı modernleşmiş, ileride param olursa onu retrofitlettiririm kesin.

  Bu arada başka konuda da demiştim, 2 serisine gelen makyaj, aynı banttan çıktıkları için 1 serisine de yansıtılmış iç kısımlarda. O yüzden tam makyaj denemez.

 6. Sondan 2. resimde ön konsolun gösterildiği görselde, ön yolcu havalandırma ızgarası ile krom görünümlü nikelaj arasında niye boşluk var, niye ızgarayla birleştirmemişler anlayamadım. Malzeme yetmemiş de yarım bırakmışlar gibi duruyor. Krom detayı madem oraya kadar uzatıyorsun o zaman ızgarayla birleştir bari.

 7. Volkswagen Golf 1974’te C segmentini yarattı. Golf bu segmentin referans modelidir Golf’ün başarısı daha sonra Audi, BMW, Mercedes gibi premium üreticilerinde dikkatini çekti. Onlarda bu segmentte pay alabilmek için modeller çıkardılar Mercedes A, BMW 1, Audi de A3 ile bu sınıfa adım attı. Premium üreticiler bu sınıfa adım atsalarda asla hiçbiri Volkswagen Golf kadar başarılı olamadılar, olamayacaklarda. BMW 1-Serisi makyajla birlikte çok daha çirkin olmuş BMW’nin 1-Serisi’ni acilen sil baştan yenilemesi gerekiyor

 8. Ben arada fark göremedim. Aynı araba. İç mekanı çok çirkin artık gözümüz alıştı.

 9. Haaaydaaaaaa…. 😡

  İlk defa çift makyaj geliyor iç tasarımda.

  Yanlız hoşuma gitti. Yenilesem mi ki bununla? 😮

 10. Cagdas Cag demiş ki:

  Çok pahalısın be gülüm. Yoksa tam genç işisin <3Hepsini görüntüle…

  Kesinlikle katılıyorum fakat anca bunlar eskiyince alabileceğiz anlaşılan tabii o zamana kadar her göbekte patlayıp perte çıkmazlarsa…

 11. fksarall demiş ki:

  Yeni iç tasarımı beğenmedim açıkçası. Özellikle yolcu tarafındaki havalandırma ızgarasının etrafı aşırı boş kalmış. Ama göstergeler bayağı modernleşmiş, ileride param olursa onu retrofitlettiririm kesin.

  Bu arada başka konuda da demiştim, 2 serisine gelen makyaj, aynı banttan çıktıkları için 1 serisine de yansıtılmış iç kısımlarda. O yüzden tam makyaj denemez.Hepsini görüntüle…

  CenkGs demiş ki:

  Sondan 2. resimde ön konsolun gösterildiği görselde, ön yolcu havalandırma ızgarası ile krom görünümlü nikelaj arasında niye boşluk var, niye ızgarayla birleştirmemişler anlayamadım. Malzeme yetmemiş de yarım bırakmışlar gibi duruyor. Krom detayı madem oraya kadar uzatıyorsun o zaman ızgarayla birleştir bari.Hepsini görüntüle…

  bunu yazacaktım, orta konsol ortadaki bölüm yolcu havalandırmasını da içine alacak şekilde olsaydı daha hoş olurmuş kesinlikle.

  ama araba her türlü hoş, param olsa alırım

 12. alfhonso demiş ki:

  bunu yazacaktım, orta konsol ortadaki bölüm yolcu havalandırmasını da içine alacak şekilde olsaydı daha hoş olurmuş kesinlikle.

  ama araba her türlü hoş, param olsa alırımHepsini görüntüle…

  1-2 detay haricinde hoş tabii, motorları ise daha hoş ( 1.5 dizel ünite hariç ):)

 13. Keşke biraz daha büyük olsa.En azından 2 çocuklu ailelerin rahat edebileceği türden.

 14. anl_akl demiş ki:

  Keşke biraz daha büyük olsa.En azından 2 çocuklu ailelerin rahat edebileceği türden.Hepsini görüntüle…

  Bir dönem tek araba kalınca ailemle de kullandım. Babam ve kardeşim 180, ben 183, annem 170 olmak üzere üç yapılı erkek ve bir kadın sıkıntı çekmeden kullandık. Yeri geldi uzun yola da çıktık. Arkası çok dar yeaaa lafı safsata biraz, sığılıyor çünkü. Ne zaman 5 kişi binersin, o zaman biraz rahatsız oluyor, orası doğru. Bagajı da C segmenti araçlarla aynı neredeyse.

 15. fksarall demiş ki:

  Bir dönem tek araba kalınca ailemle de kullandım. Babam ve kardeşim 180, ben 183, annem 170 olmak üzere üç yapılı erkek ve bir kadın sıkıntı çekmeden kullandık. Yeri geldi uzun yola da çıktık. Arkası çok dar yeaaa lafı safsata biraz, sığılıyor çünkü. Ne zaman 5 kişi binersin, o zaman biraz rahatsız oluyor, orası doğru. Bagajı da C segmenti araçlarla aynı neredeyse.Hepsini görüntüle…

  1 serısı c segmentı degılmı hocam zaten

 16. fksarall demiş ki:

  Bir dönem tek araba kalınca ailemle de kullandım. Babam ve kardeşim 180, ben 183, annem 170 olmak üzere üç yapılı erkek ve bir kadın sıkıntı çekmeden kullandık. Yeri geldi uzun yola da çıktık. Arkası çok dar yeaaa lafı safsata biraz, sığılıyor çünkü. Ne zaman 5 kişi binersin, o zaman biraz rahatsız oluyor, orası doğru. Bagajı da C segmenti araçlarla aynı neredeyse.Hepsini görüntüle…

  İşte benim gibi 1.93 102kg adam olunca arkası iptal oluyor 😀 😀

 17. pulusoglu demiş ki:

  1 serısı c segmentı degılmı hocam zatenHepsini görüntüle…

  Diğer diye düzelteyim.

  @AlkanExclusive Hocam standart boylularda sıkıntı olmaz ama. Türkiye'nin boy ortalaması kaç ki sanki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu