FeaturedHaberler

Türkiye, 2018’de resmen WRC’ye geri dönüyor!
Dünyanın en prestijli motorsporları organizasyonlarından Dünya Ralli Şampiyonası’na (WRC) geri döneceğimize ilişkin söylentiler sonunda resmiyet kazandı!

Türkiye, sonunda WRC takvimine döndü!

Türkiye, Dünya Ralli Şampiyonası’nı son olarak 2010 yılında düzenlenmiş ve o tarihten bu yana takvimde yer almamıştı. En son geçtiğimiz yıl resmi başvuruda bulunan yetkililer, siyasi belirsizlik gerekçesiyle takımlardan ret cevabı almıştı. TOSFED’in uzun zamandır temasta olduğu organizasyon, bugün yaptığı açıklama ile Türkiye’nin gelecek sezon takviminde yer alacağını resmen açıkladı.

2016 sezonunda organizasyon güvenliği ile ilgili uyarılan Polonya, gerekli önlemleri almadığı gerekçesiyle takvimden çıkarıldı. Haziran ayında düzenlenmesi planlanan yarışın, nakliye ve operasyonel giderler de baz alınarak Eylül ayına çekilmesi tartışılıyor. Öte yandan Hırvatistan’ın da takvimin ikinci yarısına ekleneceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

 

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu