Haberler

Kaput yıldızı C Serisi’nden kaldırıldı
Bir zamanlar Mercedes-Benz’de kaput yıldızı olmazsa olmazlardandı.

Spirit of Ecstasy.

Rolls Royce’un “Spirit of Ecstasy” adlı kaput süsü kadar olmasa da Mercedes’in yıldızı da hala kullanıcılar ve tabii ki de hırsızlar için değerli. Fakat Car & Driver‘ın öğrendiği bilgilere göre 2017 model yılından sonra C Serisi otomobillerde artık kaput yıldızı olmayacak. Daha genç kitleye hitap eden bu otomobil için görünüşe göre kaput yıldızı artık demode görünüyor.

 

Yıldız, “Luxury” paketinin bir parçası

Aslında 2017 C Serisi’nde kaput yıldızı 350 dolarlık bir paketin parçası olarak sunuluyordu, yani opsiyoneldi. Kaputtaki yıldız sizin için olmazsa olmaz mı? Bu aksesuar daha büyük, daha pahalı E Serisi’nde ve ihtişamlı S Serisi’nde hala mevcut. Fakat yıldız AMG modellerinde sunulmuyor. Fazla üzülmeyin, size bir de iyi haberimiz var! Bu durumdan şu an için sadece ABD’deki müşteriler muzdarip. Kaput yıldızıyla birlikte gelen “Luxury” paketi Avrupa‘daki modellerde hala opsiyon olarak sunuluyor.

Daha önce Mercedes-Benz kullanmış olanlar illa ki deneyimlemişlerdir, hırsızların ve aracınıza zarar vermekten zevk alan insanların gözdesi olan kaput yıldızını yenilemek oldukça pahalıya patlıyor. Yenilemediğiniz sürece de kaputta küçük bir delik ile dolaşıyorsunuz. Bu yeni C Serisi sahipleri için artık bir sorun teşkil etmeyecek.

 

Sergen Satır

Merhaba, ben Sergen. 1997 doğumluyum, İzmirliyim. Mütercim-tercümanlık öğrencisiyim, bir de otomobillere son derece meraklıyım. Otomobillere olan ilgim ve bilgim her geçen gün artıyor. Edindiğim deneyimlerin çoğunu Otopark.com'a borçluyum. Şimdi ise hedefim Otopark'ı olduğundan çok daha iyi bir konuma getirmek.

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. Tabi adamlarda gençler C yaşlılar S alabiliyor. Onlar keyfine göre biz para neye yeterse, ki şuan ki fiyatlarla hiçbir şeye yetmiyor o ayrı.

 2. Bir marka en ikonikleşmiş objesinden uzaklaşıyorsa, felsefesinden çoktan uzaklaşmış demektir.
  Yazık, üzüldüm valla.

 3. Rolls Royce'da ki gibi otomatik olarak içeri gömülebilen ve çıkabilen bir sistem yapılabilirdi aslında. Bu tarz detaylar birer simgedir, hatta bazen otomobilin komple kendisidir, karakteridir. Bundan vazgeçmek olmaz.

 4. Bence kaput yıldızı sadece S Serisi'nde olmalı. Hakiki Mercedes kalitesinde olana yıldız konmalı.

 5. berkertekin demiş ki:

  Marka bile artık "Mercedes dediğin E serisinden başlar aga" demeye başlamış. :)Hepsini görüntüle…

  +rep, bunu yazmaya geldiydim :p

 6. Mercedesin Mercedesliği eskidendi. Armalar markalar için çok şey ifade eder. Mercedeste keşke Rolls Royce gibi yapsaydı daha akıllıca ve mantıklı olurdu. Mercedes ilk çıktığında Türkiye de herkes yıldızını çalardı ama adamlarda haklı yıldız çalınma çalınma Mercedes mühendislerinin artık burasına gelmiş tak etmisler

 7. Mercedes’in zaten her aracına yıldızını koyması çok yanlıştı. Mercedes’in yerinde olsam G-Serisi ve S-Serisi dışında hiçbir aracına yıldızını koymazdım. Mercedes yıldızı kaldırmak yerine keşke Rolls-Royce’un yaptığı şekile benzer bir yöntem yapsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum

 8. “…Bu değişikliğin nedeni olarak markanın genç müşterileri çekme arzusu gösterilebilir.”
  bana hiç mantıklı gelmedi.
  artan maliyetleri düşürmek için işe logodan başladılar denilseydi daha mantıklı olurdu. 🙂

 9. C serisi alacak olsam, ne olursa olsun kaputun üstünde yıldız isterdim.

  C serisinde artık kaput üstünde yıldız olmamasının bence sebepleri:

  1 – Distribütör yıldızsız araç getiriyor. Yıldızlı araç isterseniz özel siparişle beklemeniz gerekecek.

  2 – C serisi olsun da yıldız olmasa da olurcu yeni zengin kitle. Önden çekiş 1 serisini önemsemeyecek kitle gibi yıldızsız c serisini önemsemiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu