Dikkat ÇekenlerFeaturedGalerilerHaberler

Hem retro hem modern: Honda Urban EV Concept
Honda elektrikli otomobil akımına karşı diğer markalardan daha ağır ilerleme kaydediyor diyorduk ki marka Urban EV Concept ile aradaki farkı kapatacak gibi gözüküyor.

70’lerin hatchback Civic’lerini andırıyor

Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda Salı günü açığa çıkarılan otomobil Fiat 500e ile aynı boyutlarda ve 70’lerin hatchback Civic’lerini andıran şık bir tasarıma sahip. Honda, bu şık ve nostaljik görünümlü konseptin 2019 yılındaki üretim versiyonuna oldukça benzeyeceğini söylüyor.

Bir zamanlar hibrit otomobilin öncü markalarından sayılan Honda, son zamanlarda Nissan Leaf ve diğer rakiplerinin gerisinde kalmıştı. Urban EV Concept Honda’nın elektrikli otomobil üretmekte nasıl bir yol izleyeceği hakkında oldukça güzel ipuçları veriyor.

İç mekan normlardan çok uzak

Honda, dört kişilik iç mekanı şık ve sade tutmuş. Kapılar Rolls-Royce modellerinden aşina olduğumuz şekilde tersine açılıyor.

Konsolun üzerine yatay konumlandırılmış devasa ekran arabanın bir ucundan diğer ucuna kadar uzanıyor. Direksiyon üzerinde ve konsolda gözle görülür derecede tuş eksikliği mevcut. Tuşların eksikliği otomobile sesli komut yoluyla hakim olacağımızın bir göstergesi olabilir. Honda’nın interaktif bir otomobil üretmeyi hedeflediğini belirtelim.

Honda böylesine bir iç mekanı üretim modeline geçirmeyi başarırsa otomobil Mini’ye karşı oldukça güçlü bir elektrikli rakip olacak.

Eğer Honda bu tasarım diliyle devam ederse, markanın ileride karşımıza çok güzel modeller sunması an meselesi.

Sergen Satır

Merhaba, ben Sergen. 1997 doğumluyum, İzmirliyim. Mütercim-tercümanlık öğrencisiyim, bir de otomobillere son derece meraklıyım. Otomobillere olan ilgim ve bilgim her geçen gün artıyor. Edindiğim deneyimlerin çoğunu Otopark.com'a borçluyum. Şimdi ise hedefim Otopark'ı olduğundan çok daha iyi bir konuma getirmek.

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. Evimin salonundaki 3'lü koltukta oturmak istesem arabaya binmezdim, dışındaki retro tasarımı hoş ama iç tasarımı klasik bir otomobilden oldukça uzak, piyasaya süreceklerse içini değiştirmeleri lazım.

 2. Dişi güzel ama içi bıraz olmamış içinin de dış tasarımı gibi güzel olmasını beklerdim

 3. v1scount demiş ki:

  Modern Golf MK1Hepsini görüntüle…

  Civic'in ilk kasası Golf'ten 2 yıl önce üretilmiş.

  Konsept araba, üretilip üretilmeyeceği belli değil. Ancak üretim aşamasına geçilirse bir kaç değişimle güzel bir araba ortaya çıkar.

 4. Böyle sıradan, basit tasarımlar yapıp elektriğe geçeceklerse hiç geçmesinler daha iyi. Ben otomobil çizsem onlardan daha iyi çizerim. Honda böyle konsept mi olur insan biraz yaptığı işe özen gösterir..!

 5. Dışı gerçekten güzel ama içi için aynısını söyleyemeyeceğim.

  Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 6. bt demiş ki:

  Valla ben çok beğendim 🙂 Retro'nun kıvamını çok iyi tutturmuşlar.Hepsini görüntüle…

  Şaşırmadım:D Dış tasarımla içinde bir tezatlık var.Aslında tezatlıkların uyumu olur da bir göze batan şey var.Sanırım kanepe koltuklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu