Haberler

e-Tron Quattro Crossover hem dinamik hem verimli olacak
Audi‘den gelen haberlere göre, markanın yakında tanıtmayı planladığı e-Tron Quattro Crossover, Tesla Model X’e hem menzil hem de dinamik sürüş konusunda büyük bir rakip olacak.

e-Tron Quattro Crossover “teknolojik bir güç gösterisi”

Audi yöneticilerinden Peter Mertens ve Siegfreid Pint ile yapılan röportajlar sonrasında Car and Driver, e-Tron’un “teknolojik bir güç gösterisi” olacağını öğrenmiş.

e-Tron’un ve daha sonra gelecek Sportback versiyonunun gücü iki elektrik motorundan gelecek. Motorlardan biri ön, diğeri arka aksa hükmedecek. e-Tron ailesinin performans modellerinde ise, önde bir ve arkada iki olmak üzere toplam üç elektrik motoru hizmet edecek.

Tork dağılımı nanosaniyeler içersinde gerçekleşecek

Üç motorlu konfigürasyon, torku hem ön ve arka aks arasında, hem de arka aksta sağa ve sola yönlendirebilecek. Otomobil hangi tekerleklere ne kadar tork iletileceğine nanosaniyeler içersinde karar verebilecek. Bu sayede eşdeğer benzinli ya da dizel bir crossover’dan çok daha iyi yol tutabilecek.

Alman üretici müşterilerine en az iki pil kapasitesi sunacak ve iki versiyon da 150 kW hızlı şarj özelliğine sahip olacak. Bu sayede otomobil 30 dakikalık şarjla pillerini yüzde 80’e kadar doldurabilecek. Otomobilin 350 kW’a kadar hızlı şarjı da desteklemesi muhtemel. Ancak önce bu kapasitede şarj istasyonlarının geliştirilip yaygınlaşması gerekiyor.

e-Tron Quattro’nun 2018’in sonlarına doğru Avrupa’da, daha sonra ABD’de piyasaya çıkması bekleniyor.

OTOPARK

Sürücünün Adresi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çoğu teknolojik yeniliğin, yeni karasörlerin öncülüğünü yapmış yapmayada devam ediyor. Bana göre her daim diğer 2 markadan bir adım önde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu