Haberler

Megane ailesi 165 HP’lik yeni motoruna kavuşuyor
Renaultsport tarafından geliştirilen yeni bir güç ünitesi, Renault’nun Megane ailesi üyelerine ekleniyor. HB ve Wagon modellerinde sunulacak yeni motor 165 HP güç ve 250 Nm tork üretecek.

Megane ailesi yeni motorla 6 litre yakacak

Üretilen güç 7-ileri çift debriyajlı bir şanzımanla ön tekerleklere iletilecek. Bu sayede otomobil 0’dan 100’e 8.2 saniyede ulaşabilecek ve 215 km/s son sürate sahip olacak. Renault’nun açıklamasına göre otomobil bu motorla 100 km’de ortalama 6 litre yakıt tüketecek ve 134 g/km karbondioksit salınımı değerini yakalayacak.

“Sürüş keyfini ekonomiyle birleştiren” bu motoru seçen müşteriler, diğer Megane’lardaki gibi Eco, Comfort, Neutral ve Sport sürüş modlarına sahip olacaklar.

Fransa’da fiyatlar 29,100 Euro’dan başlayacak

Renault, bu motoru Megane hatchback’te Intens ve Akaju paketleriyle, wagon’da ise Intens paketiyle müşterilerine sunacak. Fransa’da bu motorla donatılan Megane’lar 29,100 Euro’dan başlayacak.

OTOPARK

Sürücünün Adresi.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Güzel haber. Ancak motorun ne ile çalıştığını da yazsaydınız daha bilgilendirici olurdu.

  2. Sizin yapıcağınız haber bu kadar olur ne hacim yazıyor ne dizel mi benzinli mi olduğu
    Otopark bu gidişatla youtube da carviser tarafından geçilicek.(Adam tek başına test yapıyor bir de) ardından doğan kabak vs tarafından da geçilecektir.
    Haberler güncel değil editörler haber yapmayı beceremiyor kaliteli adamlarla çalışmazsanız yakında tozlu sayfada yerinizi alacaksınız
    (Otoparkı taaa AND ın incelemeri ingilizceden türkçeye çevirdiği forum dönemimden beri takip eden bir insan olarak yorumum bu)

  3. 1.6 litre motorun hali hazırda 205bg lik versiyonu da mevcut ve ülkemize vergi diliminden dolayı gelmiyor aynı şekilde geçee sene sunmaya başladığı yine 1.6 litre ve 165hp olan dizel motoru da mevcut ve ülkemize gelmiyor. bu motor da daha gelmeden vergi dilimine %60 dan gireceği için özel sipariş harici getirilmeyecektir. sanırım bu yüzden çok bilgi içeriği eklemeden çevirilerek yayınlandı bu haber.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu