Haberler

Grand Cherokee Trackhawk: Demon’dan hızlı SUV
Dodge Challenger SRT Demon oldukça dikkat çeken bir performans canavarı. Fakat düz çizgide benzer performansa sahip olup üstüne bir de pratik bir otomobil arıyorsanız, işte karşınızda Jeep Grand Cherokee Trackhawk.

Trackhawk’ın kalbinde yer alan FCA‘nın 6.2 litrelik süperşarjlı Hellcat V8 motoru, Charger ve Challenger Hellcat‘ın yanı sıra Demon’da da kullanılan motorun ta kendisi.

Demon’un lastikleri izin vermiyor

Fakat Trackhawk, Demon gibi yalnızca tek bir beceriye sahip değil. Grand Cherokee Trackhawk, Demon’un hızlanma verilerine yetişemese de son hızı Demondan 20 km/s daha yüksek. Demon’un son hızı 270 km/s iken Trackhawk’ın ise 290 km/s. Bir SUV için oldukça etkileyici, değil mi?

Bunun nedeni, Demon için özel üretilen radyal drag lastiklerinin azami hızının 270 km/s olması. Bu sebepten ötürü Dodge, otomobiline elektronik hız sınırlayıcısı yerleştirmiş. Karşılaştırıldığında, Trackhawk’ın yol dostu lastikleri çok daha dayanıklı ve bu devasa SUV’u 290 km/s hıza kolayca çıkartabiliyor.

Sergen Satır

Merhaba, ben Sergen. 1997 doğumluyum, İzmirliyim. Mütercim-tercümanlık öğrencisiyim, bir de otomobillere son derece meraklıyım. Otomobillere olan ilgim ve bilgim her geçen gün artıyor. Edindiğim deneyimlerin çoğunu Otopark.com'a borçluyum. Şimdi ise hedefim Otopark'ı olduğundan çok daha iyi bir konuma getirmek.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Adamlar nelerle uğraşıyor 🙂 Bunun 1.6 sı yok mu vergisi az olan versiyonu önemli olan tüm bunları 1.6 ile yapmak yoksa satamazsin Dodge 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu