FeaturedHaberler

Honda S2000 yeniden hayat bulabilir

Efsaneleşmiş Honda S2000 modeli 2009 yılında piyasadan çekilmişti. Etrafta dolaşan birtakım söylenti ve raporlara göre Honda S2000 yeniden hayat bulabilir.

2017 Tokyo Otomobil Fuarı‘nda Autocar‘a konuşan Honda’nın başkanı Takahiro Hachigo, mühendislerinin toplum tarafından yeterli talebin olması durumunda yeni bir S2000 tasarlamaya hazır olduklarını belirtti.

“Yeni nesil S2000’e sahip olmak istediğini söyleyen birçok kişi duydum. Talep olduğu sürece Honda geliştirme mühendisleri hızlı bir şekilde spor otomobil geliştirebilir.” şeklinde konuştu. “Dünyanın dört bir yanından; Japonya’dan, Kuzey Amerika’dan, Avrupa’dan, Çin’den birçok ses S2000’in yeniden hayat bulması isteğini dile getiriyor. Ancak henüz olgunlaşmadı. Henüz zamanı değil. S2000’in yeniden icat edilip edilmemesine karar vermek için zamana ihtiyacımız var. Eğer satın alacak kişiler araştırır ve gerçekten hevesli davranırlarsa, duruma göre bakarız.”

Honda, S2000, üretilmeye karar verilirse geçtiğimiz yıllarda yeniden hayat bulan Civic Type-R, NSX ve Japonya’ya özel S660‘ın yanına eklenecek.

Yalnızca Japonya pazarına üretilen Honda S660.

1.5 veya 2.0 turbo motora sahip olabilir

Birtakım söylentiler yeni Honda S2000’in Mazda MX-5‘e rakip olacağı doğrultusundaydı. Markanın 1.5 litrelik turboşarjlı dört silindirli motorunun kullanılmasının yanı sıra yeni Civic Type-R’dan alınan 2 litrelik turboşarjlı ünite de kullanılabilir. Hatta daha “hardcoreroadster versiyonunda çift tubo şarj kullanılarak 320 beygirin üzerinde güç elde edilmesi bile mümkün.

Sergen Satır

Merhaba, ben Sergen. 1997 doğumluyum, İzmirliyim. Mütercim-tercümanlık öğrencisiyim, bir de otomobillere son derece meraklıyım. Otomobillere olan ilgim ve bilgim her geçen gün artıyor. Edindiğim deneyimlerin çoğunu Otopark.com'a borçluyum. Şimdi ise hedefim Otopark'ı olduğundan çok daha iyi bir konuma getirmek.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Gelen gideni aratır. Hele tasarımı öyle olursa kötü olur. Eskiye sadık kalınmalı bence.

 2. Tasarım önemli. Şuan ki tasarıma bağlı kalınacaksa iyi satar. Ayrıca Türkiye paketi olarak Ünal Turan spec istiyorum. Değerlendirirseniz sevinirim. Tişikkirlir efinim..

 3. alfhonso demiş ki:

  yeni bi s2000, fabrikasyon varexli, fabrikasyon basık…..Hepsini görüntüle…

  +Vossen jantli

 4. Mehmet demiş ki:

  +Vossen jantliHepsini görüntüle…

  unutmuşum onu düzeltme için tşk tşk abi 😀

 5. alfhonso demiş ki:

  unutmuşum onu düzeltme için tşk tşk abi :DHepsini görüntüle…

  Jant önemli 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu