Dikkat ÇekenlerHaberler

Elon Musk roket fırlattı, Los Angeles UFO paniğine kapıldı!
Dün gece Los Angeles‘ta olanlar uzaylı filmlerini aratmayan görüntülere şahit oldular. Gece yarısı ışıldayan uçan bir cismin Los Angeles üzerinde dolaşmasıyla birçok insan uzaylıların dünyaya ayak basmaya geldiğini düşündü. Tanımlanamayan cisim aslında roket idi.

Çoğu insana göre bunlar uzaylılardı, belki de Noel Baba’ydı. Hatta Elon Musk, Twitter’daki bir kullanıcının gönderisine “Kesinlikle uzaylıydılar” şeklinde yorum bıraktı.

Uzaylıların dünyayı istila etmesi bir kenara, havada uçan cisim aslında Vanderberg Hava Üssü’nden kalkan Elon Musk’ın Falcon 9 adlı roketiydi. Gece kalkan roket etkileyici bir şekilde illüzyon oluşturdu. Spacearchive.com’un editörlerinden Brian Webb “Roketin parlak alevi uzaklardan görülebiliyor olmalıdır. Fakat uçuş gün batımından yarım saat sonra gerçekleşiyor ve kalkıştan yaklaşık iki dakika sonra yüksek irtifalarda dumanın güneş tarafından aydınlanmasıyla etkileyici bir görünüm kazanıyor.” dedi.

Resmi basın açıklamasına göre, SpaceX roketi mobil ses ve veriyi içeren uydu iletişiminde küresel bir lider olan iridium için alçak yörüngeye 10 tane uydu sunacak. Bu, SpaceX’in fırlatacağı toplamda 75 uydudan oluşan 10 uyduluk setlerin dördüncüsü idi.

Sergen Satır

Merhaba, ben Sergen. 1997 doğumluyum, İzmirliyim. Mütercim-tercümanlık öğrencisiyim, bir de otomobillere son derece meraklıyım. Otomobillere olan ilgim ve bilgim her geçen gün artıyor. Edindiğim deneyimlerin çoğunu Otopark.com'a borçluyum. Şimdi ise hedefim Otopark'ı olduğundan çok daha iyi bir konuma getirmek.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu