FeaturedHaberler

BYTON Concept, en teknolojik elektrikli olmayı hedefliyor
Çin merkezli Future Mobility’nin bir girişimi olan BYTON, ilk otomobil modeli olan BYTON Concept‘i duyurdu. Elektrikli otomobillere daha fazla teknoloji katmayı hedefleyen aracın detayları haberimizde!

Tesla’ya küçük çaplı bir rakip daha: BYTON Concept

Crossover olarak temellendirilen BYTON’ın CES 2018’de sergilenen ilk modeli, kendini akıllı otomobil olarak adlandırıyor. Tasarımsal olarak konseptten çok bir yol otomobili gibi görünen otomobil, asıl devrimi teknoloji tarafında yapıyor. Yan aynalar yerine son zamanlarda öne çıkan sensörler kullanılan BYTON Concept, görüntüyü doğrudan ön konsoldaki 49 inçlik dev dokunmatik ekrana aktarıyor. Amazon’un sesli asistanı Alexa ile desteklenen direksiyon simidinde ise 8 inçlik bir bilgilendirme ekranı bulunuyor.

BYTON, aracın tek ve çift motorlu iki versiyonu bulunacağını belirtiyor. Arkada tek motor bulunan başlangıç versiyonu 272 beygir güç üretirken 402 km menzil sunuyor. Çift motorlu üst pakette ise güç 476 beygire, menzil ise 523 kilometre’ye kadar yükseliyor. Byton CEO’su Carsten Breitfeld, aracın konseptinin yollara çıktığında %85 oranında korunacağını söylüyor. Ayrıca BYTON Concept yollara çıktığında 3. seviye otonom sürüş yeteneklerine sahip olacak.

BYTON, inşaat halindeki üretim tesisinin hazır olması durumunda 2019 başında bantlardan inecek. 45.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak otomobilin yanında sedan ve MPV modeller ile gelecekte markanın gelişmesi hedefleniyor.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Tasarım olarak çok iyi. Fiyat da kaliteye göre iyi gibi. Tabi bizde pahalı olur.

  2. Gelecek uzakdoğulu markalarda kim ne derse desin. Dünyanın en büyük otomobil üreticileri listesinde yakında ilk 5 tamamen uzakdoğululardan oluşacak. Korelilerden sonra Çinlilerde emin ve sağlam adımlar atmaya devam ediyor. Koreliler gibi Çinlilerde bu piyasada adından önümüzdeki yıllarda sıkça söz ettirecek. Elin Korelisini, Çinlisini hiç kimse boşuna karalamaya kalkmasın biz ne yapıyoruz ülke olarak önce dönüp bir kendimize bakalım. Korelilerle ile Çinlilere helal olsun nereden nereye geldiler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu