Haberler

Nürburgring pisti Formula 1’e geri mi dönüyor?
Formula 1’in 2018 sezonunun start almasına artık yalnızca sayılı günler kaldı. Almanya’daki yarış son yıllarda olduğu gibi Hockenheim‘da düzenlenecek, fakat ünlü Nürburgring pisti de takvime geri dönmeye hazırlanıyor!

Nürburgring’in yeni sahibi: F1’e yeniden dahil olmayı düşünüyoruz

Almanya’nın iki Formula 1 pisti olan Hockenheim ve Nürburgring, geçmişte dönüşümlü olarak takvimde yer alıyordu. Fakat 2015 sezonunda Ring pisti yönetimi maddi sorunlardan dolayı yarışlardan çekilme kararı aldı. Yani Ring motorsporlarının zirvesini son kez 2013 yılında ağırladı.

Aradan geçen sürede pist bir otomobil yedek parça üreticisi olan Capricorn’a satıldı. Ring’in yeni CEO’su Mirco Markfort, ikonik pistin 2019’da takvime geri dönebileceğini açıkladı. Markfort, “Formula 1’in sahibi Liberty Media ile görüşmelerimiz sürüyor. Ekonomik şartlarda anlaştığımız takdirde F1’i yeniden düzenleyebiliriz.” şeklinde konuştu.

Eğer Nürburgring 2019 sezonunda takvime geri dönerse Hockenheim’da yapılacak yarışın düzenlenmemesi söz konusu olabilir. Çünkü Liberty Media, Amerika’da birden fazla yarış düzenlemek istiyor ve İstanbul Park dahil olmak üzere toplamda 40’a yakın pist sırada bekliyor. Durum böyle olunca Almanya GP’nin yeniden dönüşümlü olarak düzenlenme ihtimali hiç de düşük değil.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. İstanbul Park yazmayın artık sırada bekliyor diye gözünüzü seveyim 🙂

 2. byilmaz demiş ki:

  İstanbul Park yazmayın artık sırada bekliyor diye gözünüzü seveyim :)Hepsini görüntüle…

  Vural Ak listede ilk sıradayız diyor, yine de yazalım hiç umutlanmamaktan iyidir 😀

 3. Ring'in hakkı F1 zaten, motorsporları tehlikeli olduğu zaman heyecanlıdır, tıpkı 80'lerin Group B si 70'lerin F1'i gibi öbür türlü zaten binbir türlü elektronikle boğuşan çiplerle işin tadı çıkmıyor buda son zamanların motorsporlarına olan ilginin azalmasının en büyük nedeni.Dediğim yanlış anlaşılmasın pilotlar ölsün demiyorum eskisi gibi terlesin diyorum.

 4. Mt.Akina demiş ki:

  Ring'in hakkı F1 zaten, motorsporları tehlikeli olduğu zaman heyecanlıdır, tıpkı 80'lerin Group B si 70'lerin F1'i gibi öbür türlü zaten binbir türlü elektronikle boğuşan çiplerle işin tadı çıkmıyor buda son zamanların motorsporlarına olan ilginin azalmasının en büyük nedeni.Dediğim yanlış anlaşılmasın pilotlar ölsün demiyorum eskisi gibi terlesin diyorum.

  Hepsini görüntüle…

  Yalnız nordschleife tarafını katacaklarını hiç sanmıyorum. Haberde geçen Nurburgring GP tarafıdır

 5. mecagil demiş ki:

  Yalnız nordschleife tarafını katacaklarını hiç sanmıyorum. Haberde geçen Nurburgring GP tarafıdırHepsini görüntüle…

  GP kısmını unutmuşum ya :p doğru o vakit hiç katmasınlar gelsinler bir İstanbulpark solusunlar.:DHer ne kadar atmosferik olmasalar da.:D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu