FeaturedHaberler

Ortadan motorlu Corvette: süperspor olacak mı?
Uzun zamandır beklenen sekizinci nesil Chevrolet Corvette üretime doğru hızla yol alıyor. Yeni ortadan motorlu Corvette’ler geçtiğimiz günlerde karlı hava şartlarında kapalı bir pistte test edilirken görüntülendi.

Chevrolet, yaklaşık üç yıldır C8 Corvette’i ortadan motorlu bir süperspor otomobile dönüştürmek için çeşitli testler yapıyor. Amerikan marka otomobillerin tasarım hatlarını önemli ölçüde gizleyen kamuflajlar kullanmış.

Bu ağır kamuflajlara rağmen bazı temel tasarım öğeleri bu prototipte göze çarpıyor. B sütunundan arkaya doğru uzanan kolonlar ise en çok göze çarpan detaylardan biri. Kafalıkların arkasında küçük bir arka cam ve onun arkasında yatay şekilde konumlandırılmış motor kapağı yer alıyor.

Üst kısma baktığımızda da geri görüş kamerasının tavana yerleştirildiğini görüyoruz. Otomobilin önüne baktığımızda ise ön farlar üretim versiyonunda kullanılacak far tasarımı hakkında ipucu veriyor. Ön kaputta ve yanlarda girişleri ve kare şekilli dörtlü egzoz olması muhtemel tasarım öğeleri arasında yer alıyor.

Hibrit seçeneği olacak

Sızdırılan ve yakın zamanda edinilen bilgilere göre C8 Corvette 3 farklı motor seçeneğiyle satılacak. LT2, LT6 ve LT7 kodlu üç farklı motor farklı beklentilere sahip kitlelere hitap edecek ve bunlardan biri hibrit olacak.

C8 Corvette’in üretimi Ocak 2019‘da başlayacak. Bu demek oluyor ki otomobilin bitmiş halini büyük ihtimalle 2018 yılı içerisinde göreceğiz.

Fotoğraf: S. Baldauf / SB-Medien for Carscoops

Etiketler

Sergen Satır

Merhaba, ben Sergen. 1997 doğumluyum, İzmirliyim. Mütercim-tercümanlık öğrencisiyim, bir de otomobillere son derece meraklıyım. Otomobillere olan ilgim ve bilgim her geçen gün artıyor. Edindiğim deneyimlerin çoğunu Otopark.com'a borçluyum. Şimdi ise hedefim Otopark'ı olduğundan çok daha iyi bir konuma getirmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı