FeaturedHaberler

Tesla’da işler nihayet yoluna girmeye başladı
Elektrikli otomobil markası Tesla’da işler bir süredir iyi gitmiyor. Son otomobili Model 3’ün düşük üretim hacmine bağlı olarak şirketin batacağı söylentilerine karşın rakamlar Amerikalı markada işlerin yoluna girdiğini gösteriyor.

Elon Musk dümenin başına geçti, Tesla’da işler düzeldi

Rüya otomobili Model 3 ile gövde gösterisi yapan Tesla, geçtiğimiz yıldan beri sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Siparişlerin gecikmesi, üretim hattındaki sorunlar ve spekülatif iddialar şirketin hisselerini son 1 yılın en düşük seviyesine getirmişti. Dün yayınlanan ilk çeyrek raporlarına göre, Tesla yılın ilk 3 ayında 34.494 araç teslimatıyla marka tarihinin en iyi üretim rakamlarına ulaştı. Bu araçların 9.766 adedini Tesla Model 3’ün oluşturması da haftalık 2.500 araçlık üretim hedefine yaklaşıldığını gösteriyor.

Markanın üretim sayılarındaki hızlı yükselişin kaynağı ise Elon Musk’tan başkası değil. Üretim sorunlarından sonra bu birimin yönetimini eline alan Musk, işlerin yoluna girmesi için geçici süreliğine evini fabrikaya taşımış. Bu çılgın hamleden sonra üretimdeki sıkıntıları aşan Tesla, Haziran sonuna kadar haftada 5.000 araçlık üretim hedefini geride bırakmak istiyor. Şu sıralar tüm enerjisini rekor ön sipariş aldığı Model 3 için harcayan marka, bakalım önümüzdeki dönemde hedeflerini tutturabilecek mi?

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Sipariş yetiştireceğiz diye hatalı üretim yapmıyorlardır inşallah. Yoksa bu sefer cidden batar:)

  2. Beyler,
    Tesla kredi borçları yüzünden alaca verecek derdi çektiğinden batmıyordu. Tesla sürekli durmadan yatırım yapıyor, elinde sıcak para olmadan , olmayan parayı yatırıma dönüştürdüğünden başına böyle bir vukuat geldi.

  3. Günümüzde knowledge satıldığından elektrikli araçlardan vazgeçilmediği sürece Tesla'ya birşey olacağını zannetmiyorum.
    Şirket yeni Ar-ge çalışmalarına bir süre ara verip elinde ki siparişe odaklanırsa sorun kalmaz diye tahmin ediyorum.

  4. Tesla sağlam da şimdilik yarın büyük üreticiler örneğin passat elektrik 20.000 € derse ülkemizde zor satar yada Mercedes E Serisi elektrik ne tutar ülkemizde bir Düşünsenize kim Model 3 yada S alır o zaman. Zaten Tesla iç mekan da kalite algısı yaratacak bir tasarıma vs de sahip degil Mercedea E ile ic mekanda tokatlar teslayı. Teslanın olayı Otonom sürüş ve kaliteli altyapı batarya onlara diğer markalarda sahip olduğunda ki olacaklar işi o zaman zor işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu