Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Yılın otomobili belli oldu!
Otomobil Gazetecileri Derneği’nin bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği “Türkiye’de Yılın Otomobili” ödülünün sahibi belli oldu. Ödül töreninde “Türkiye’de Yılın Otomobili” ünvanını Hyundai Ioniq aldı.

Yılın otomobili Hyundai Ioniq oldu!

Üyelerin verdiği oylar ile 25 adet otomobilin arasından sadece 7 adet finalist çıkarılıyor. Bu 7 finalist bugün düzenlenecek ödül töreni ile beraber puanlandı ve en çok puana sahip olan araç kazandı. Kazanan otomobil bir sene boyunca reklamlarda ve lansmanlarda “Türkiye’de yılın otomobili” logosunu kullanabilecek. Yarışmanın bu sene daha da çekişmeli geçmesini sağlayan modeller şunlar: BMW 5 Serisi, Volvo XC60, Volkswagen Polo, Ford Fiesta, Hyundai Ioniq, Peugeot 5008.

Genel sıralama ise şöyle:

Hyundai Ioniq  3380
Peugeot 5008  3340
Skoda Kodiaq  2980
BMW 5 Serisi  2340
Volkswagen Polo  2260
Volvo XC60  2260
Ford Fiesta  2000

 

Yılın Otomobili ödülünü kazanan Hyundai Ioniq’i tebrik ediyoruz.

Ioniq incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz;

OTOPARK

Sürücünün Adresi.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Bu şaka demi. Yani değilse bu gazetecilerin kafasından istiyorum. İlk üç favori aracım sondan üçe girmiş!!!

  2. araba 3 tane falan sattı herhalde ondan alan 3 kişiyi ödüllendirmek için böyle bi karara varmışlar :d

  3. Geleceğin teknolojisi hibrit, bunu da çok iyi başaran Hyundai nin Ioniq’ i kalite olarak ta artık bi çok avrupalıyla aynı hatta daha iyi diyebilirim. Güvenlik, tasarım, donanım ve teknoloji olarakta çoğundan önde. Hemen hemen tüm parçaları kendileri üretiyor diğerleri gb tedarik etmiyorlar bunlar bir araya geliyor puanlar yükseliyor. Yani en konforlu pahalı araç yapmakla olmuyor kompike olması ve tabiki ön yargılı da olmamak lazım.

  4. Bu kadar saçma sınıf karışıklığı ile seçim yapıldığını ilk kez ülkemizde görüyorum.
    hangi değerler gözönünde bulundurularak böylesi KARIŞIK-KARMAŞIK sınıf seçimleri yapıldı ve bu otomobiller aday gösterildi bir bilen varsa açıklasın lütfen..

  5. ABD’de Hyundai satış rakamları inanılmaz derecede yüksek aslında şaşırmadım ama bu model için bu seçim çok saçma ve şaka gibi olmuş.

  6. Artık devir değişiyor. Gelecek artık hibritlerde Hyundai ioniq bu ödülü fazlasıyla haketmiştir. Şu an sınıfında rakipsiz bir araba. Hyundai’nin ilk hibrit aracı olduğu için donanım ve motor teknik verilerini kısmaktan kaçmamışlar: Her şeyi gayet güzel bir şekilde sunuyor. Eğlence ekranı büyük ve güzel tasarlanmış, az yakan bir aile arabası. Şu an biraz 2. elinin yaygınlaşması için zamana ihtiyacı var. Ama bu araç ileride çok daha fazla pazarda pay edineceğini kestirmek zor değil. Bana göre hibrit konusunda tecrübeli Toyota’nın satışlarından da pay alabilir. Zira bu araçta %100 elektrikli araçlarda kullanılan lityum iyon pil kullanıldı. Toyota, CHR Yaris Rav 4 gibi araçlarında halen eski pil teknolojisi olan nikel metal pilleri kullanıyor. Yani Hyundai bu aracı ileri teknolojilerle donattı. Bana göre bu teknolojik araç, C segmenti dizel tam paket arabalara göre rahatlıkla tercih edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu