FeaturedHaberler

Benzine yapılan zamlar artık açıklanmayacak!




Petrol İşverenleri Sendikası, benzine ve motorine yapılan zamları resmi internet sayfasından yayımlamama kararı aldı.

Buna göre yurttaşlar yapılan zamları veya indirimleri ya öğrenemeyecek ya da akaryakıt almaya gittiğinde haberdar olacak.

Sözcü’den Derin Gökçe’ye konuşan PÜİS yetkilileri şu ifadeleri kullandı:

“Artık internet sitemizde yapılan zamları ve indirimleri yayınlamayacağız. Çünkü biz insanları bilgilendirelim derken büyük tepki alıyoruz. Facebook sayfamıza onlarca insan küfür ediyor. Biz de yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık.”

Dün benzinin litre fiyatında 5, motorinin litre fiyatında da 7 kuruşluk indirime gidilmişti. Her zaman olanın aksine bu karar PÜİS’in internet sitesinde yayımlanmamıştı.

Kaynak: Birgün

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Bir hafta içinde benzine 23-25 kuruş civarında zam yapılacağı söyleniyor. Benzin 6.50 TL'ye yaklaşacağı için tepki çekmesin diye açıklamama kararı almışlardır.

  2. Millet küfür ediyor ondan kaldırdık, hahahhaa, baya komik bi açıklama, ne kalitesiz bir ülke olduk.

  3. Zamı adamlar yapmıyor ki hükümet yapıyor adamlara niye sövüyorlar..
    Ayrıca ülkede vergiler gelişmiş robotlar tarafından yönetiliyor siz hala hükümete sövün..

  4. E bizde benzin alırken istasyonda küfür ederiz artık. Sanki böyle yapınca millet küfürü bırakacak.

  5. Ülkedeki cari açığı kapatıp yeni ihracat girişimlerinde bulunmak çok saçma. Bunun yerine benzine ve motorine kafamıza göre zam yapalım ve millet zamların miktarını öğrenme hakkına sahip olmasın. (!) Oldukça iyi bir strateji , hep 50 liralık alanların alkışlarını duyar gibiyim. Gelişmeye devam güçlü Türkiye .

  6. Bizim toplumumuz benzine mazota zam yapılacağını duyduğunda benzin istasyonlarında izdiham yaratan bir toplum. Yakıta gelen veya gelecek zammı protesto etmek yerine ben depomu zamsız fiyattan doldurayım da gerisi önemli değil zihniyetiyle hareket eden bir topluma bunların hepsi haktır. Hep deriz ya , Yanlışlıkları kendimizden başlayarak düzeltmeye çalışalım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu