FeaturedHaberler

Skoda Academy öğrencilerinden cabrio SUV: Sunroq!Çek otomobil markası Skoda, ara ara değişik projeler duyurmayı seviyor. Marka, SUV modeli Karoq’dan esinlenerek üretilen üstü açık SUV konsepti Sunroq’u ortaya çıkardı.

Skoda Sunroq, meslek lisesi öğrencilerinin elinden çıktı!

8 aylık bir çalışmanın eseri olan Skoda Sunroq, Çek markanın destek verdiği 23 meslek lisesi öğrencisinden oluşan ekibin elinden çıktı. Skoda Academy adlı ekip, 2 yıl önce Rapid Spaceback temelli bir coupe model ortaya çıkarmıştı. Marka mühendislerinin de desteğini alan öğrenciler, Karoq’un tavanını keserek ortaya cabrio bir SUV model çıkarmış. Aracın iç mekanını elden geçiren ekip, arka kısımda da bazı düzenlemelerde bulunmuş.

Skoda Sunroq konseptinin kaputunun altında 1.5 litrelik TSI motor yer alıyor. 150 beygir güç ve 250 Nm tork üreten motor, aracı 0’dan 100 kilometreye 8.4 saniyede çıkarabiliyor. Skoda’nın Mleda Boleslav müzesinde sergilenecek olan otomobil seri üretime geçmeyecek, ancak Volkswagen T-Roc Convertible modeli bu tarz bir araç arayanlar için alternatif olabilir.

Peki siz Skoda’nın destek verdiği lise öğrencileri tarafından dönüştürülen araç ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Aşağıdan yorumlarınızı paylaşarak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Ben beğendim de, pazar payı ne kadar olur hayata geçerse onu tahmin edemiyorum işte…

  Sent from my fridge using Tapatalk

 2. Zaten şu kabiliyetsiz şehir suvlarından, crossoverlarından bıktık, bide üstünü kesip cabrio suv çıkarmışlar. Umarım prototip olarak kalır.

 3. Tipsiz mipsiz adamlarda imkan var yapıyorlar. Böyle okul oldu da biz mi gitmedik güle oynaya..

 4. Biz saçma sapan dersler görelim adamlar araba yapmış araba… böyle eğitim sistemini…

 5. Anadolu lisesinde okudum. Karşı meslek lisesi yanında ticaret lisesi her gün dovusurlerdi. İstisnasız her gün. Ulan sizin yüzünüzden okula arabayla gelemedik 1 kere her gün mu polis olur ya shsbxhs. Adamların liseye bak bir de :)))

 6. denizyenilmez_ demiş ki:

  Anadolu lisesinde okudum. Karşı meslek lisesi yanında ticaret lisesi her gün dovusurlerdi. İstisnasız her gün. Ulan sizin yüzünüzden okula arabayla gelemedik 1 kere her gün mu polis olur ya shsbxhs. Adamların liseye bak bir de :)))Hepsini görüntüle…

  Bizim burdaki lisede çöp kutusunun içindekileri yakıp ısınıyorlar 🙂

 7. Meslek liseliler araba mı yapmış?

  Skoda Akademi daha lise de istihdam potansiyeli sağlayacak gençleri istihdama yönlendiriyor. Müthiş bir proje. Tabi bize hayıflanmak düşüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu