FeaturedHaberler

Polestar 2, fiyatıyla Tesla Model 3’ün rakibi olacak!
Volvo’nun performans ve dayanıklılık birimi Polestar, ayrı bir marka haline geldikten sonra çalışmalarına hız kazandırdı. Polestar 1’in ardından çalışmaya devam eden markanın gelecek otomobili Polestar 2, Tesla Model 3’ün en ciddi rakibi olmaya hazırlanıyor!

Polestar COO’sundan Polestar 2 ile ilgili önemli bilgiler!

Polestar COO’su Jonathan Goodman, markanın ve elektrikli otomobillerin geleceği ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. 2017’de 4 milyon olan elektrikli otomobil sayısının 2025’e kadar 29 milyona çıkacağını söyleyen Goodman, geniş bir kitlenin tercihlerini değiştireceğini belirtiyor. Goodman’a göre genç kesimi hedefleyen Polestar 1’in ardından Polestar 2, markanın giriş kısmını temsil edecek.

Jonathan Goodman’ın bu sözlerinin ardında ise markanın gelecek planlarındaki agresif stratejisi yatıyor. İddialara göre aracın en üst konfigürasyonunda 400 beygir güç ve 563 km menzil ön plana çıkacak. 40.000 ile 66.000 dolar arasında fiyatlandırma ise otomobilin doğrudan Tesla Model 3 ile rakip olmasını sağlayacak.

Polestar, henüz yeni bir marka olmasına karşın ciddi bir üretim planı belirlemiş durumda. Buna karşın ilgi çeken Polestar 1’in ardından hacimli üretim yaratabilecek bir modelin duyurulması, markanın önemli bir sınav vermesine sebep olabilir.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Model 3 rakibi olabilir tabiki Volvo çok da sevdigim bir marka lakin ne zaman bu hızla giderse bu markalar Tesla en az 3 yil bana göre de 5 yıl bol bol satar rakipsizdir

  2. Volvo'nun tüm yeni modelleri CMA platformunda üretiliyor, muhtemelen bu da öyle olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu