FeaturedHaberler

Isetta küllerinden doğdu: Karşınızda Microlino!
1953-1962 yılları arasında çeşitli markalarca üretilen Isetta, BMW sayesinde adını geniş çevrelere duyurmuştu. Aykırı tasarıma sahip aracın torunu olarak gösterilen Microlino ise mirası sürdürmek için geliyor!

Microlino, bir dönemin efsanesi Isetta’nın izinde gidiyor

Tıpkı Isetta gibi iki kişilik mikro otomobil olan Microlino, Micro Mobility adlı İsviçre merkezli bir firma tarafından ortaya çıkarıldı. İkonik otomobilin genlerini günümüz çizgileri ile harmanlayan şirket, aracı elektrik teknolojisi ile donatmış. 15 kW’lik küçük bir elektrik motoru barındıran araç 20 beygir güç ve 110 Nm tork gibi değerlere sahip. Ancak bu ufak motora rağmen saatte 90 km limitlendirilmiş hız ve 0’dan 50 kilometreye sadece 5 saniyede çıkması dikkat çekiyor.

Batarya ve sürücü dahil sadece 450 kg ağırlığındaki Microlino, 8 kWh ve 14.4 kWh’lık iki farklı batarya paketi ile geliyor. 120 km menzil sunan giriş versiyonu, hızlı şarj ile 1 saatte yaklaşık 100 km yol kat edebiliyor.

12.650 Euro başlangıç fiyatına sahip olan otomobil, şimdiden çoğu yerel belediyelerden olmak üzere 6.000’den fazla ön sipariş almış durumda. Micro Mobility ise üretimine başlanılan ilk araçları bu yılın son çeyreğinde teslim edeceklerini belirtiyor. Bu arada Micro Mobility’nin Türkiye dahil 80 ülkede distribütörlüğünün olduğunu da ekleyelim.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Bu makinenin sürücü için boy ortalaması ne ki acep ?

  Hightower gibi kullanmıyoruzdur herhalde..

 2. Refah seviyesi yüksek, şehir içinde çokça yer sorunu olan, şehrin biraz daha dışına doğru bir yerde yaşayan kişilere hitap eder (ikinci araç olarak). Ülkemizde akıbeti Röno Twizy'den farklı olmayacaktır.
  Bana kalırsa görünüş olarak Twizy'den daha tercih edilesi. Bu daha araba gibi, Twizy motosikletle araba arasına sıkışmış gibi.

 3. Avrupa için fiyatını pahalı buldum 13.000€ ya 8 değil 15kw batarya verilmeli 1 saatte 100km oldukca az olmus 8kw bataryayı 15 dk da doldurabilirdi ki çok iyi de olurdu bunlar olsaydı fiyatını ederdi Lakin ülkemiz için satılacaksa oldukça sevindirici bir haber zira 200.000km yol yaptığımızda benzin ve bakım masrafı avantajı aracın parasini olduğu gibi amorti ediyor. Uzaylı gibi görünmek istemeyeceğimden almam lakin genç kızlar kullanır diye tahmin ediyorum evin 2. Arabası olur. Keşke ülkemiz üretse idi çünkü max 90km hız küçük olması ve küçük batarya beraberinde daha az mühendislik gerektiriyor zaten 90 dan fazla gidemeyecek en kötü buradan başlamış olurduk

 4. Arkada da koltuk yok ki söküp kullanalım. Benim boy 1.78 ben sığacağımı düşünmüyorum.

 5. furkankaya585597 demiş ki:

  Arkada da koltuk yok ki söküp kullanalım. Benim boy 1.78 ben sığacağımı düşünmüyorum.Hepsini görüntüle…

  Koltuk bütün halde kızaklı. Çekecek kolu da gözüküyor ama tabii ne kadarlık bir alan sunuyor yine kestiremiyorum. Uzun boylular için zor gibi duruyor buna sığmak.

 6. İnşallah buna geri vites koyarlar. TopGear bunun bi videosu vardı izlemeyene tavsiye ederim

 7. Türkiye’de iki katı fiyat olacağına göre 150.000 tl fiyatı olur. Yani Türkiye İçin ucuz değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu