FeaturedHaberler

Türk mühendislerden geleceğin kamyonu: Ford F-Vision!
Ford Trucks, Hannover’de düzenlenen Ticari Araç Fuarı’nda yeni çekici modeli F-MAX’i duyurmuştu. Otosan’ın geliştirdiği bir diğer araç olan Ford F-Vision ise fuarın asıl yıldızı oldu!

Ford F-Vision, tasarımıyla Tesla Semi’ye meydan okuyor

F-Vision Future Truck konsepti, 1.500 kişinin çalıştığı Ford Otosan Sancaktepe AR-GE merkezinin ürünü olmasıyla dikkat çekiyor. Geleceğin kamyonu kavramını gözler önüne seren araç, tasarımıyla rakibi Tesla Semi’ye rakip olarak doğmuş. Sürücünün etrafını saran panoramik ön cama sahip olan Ford F-Vision, C şeklindeki LED farlar ve kapılarında ayna yerine kamera teknolojisi taşıyor. Ayrıca özel jant tasarımının da aracın aerodinamisine ekstra katkı sağladığı ifade ediliyor.

Konseptin teknik özellikleri tarafında ise paylaşılan tek bilgi tamamen elektrikli olması. Bunun dışında sayısal bir verinin bulunmadığı F-Vision, dördüncü seviye otonom sürüşe de olanak sağlıyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde seri üretim araçlarda olması beklenen seviyede araç sürücünün yardımı olmaksızın tamamen otomatik pilot tarafından yönetiliyor.

Tasarımında Marvel süper kahramanlarından ilham alındığı belirtilen konseptin gelecek modelllere örnek oluşturacak bir çalışma olarak kalması bekleniyor.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Turk tasarlar da biz ne zaman yerli markaya sahip oluruz orası yılan hikayesi. Ceo belirlendi tamaam. arabayi Ceo evinde üretecek herhalde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu