FeaturedHaberler

Toyota, teknik eğitime desteğini arttırıyor
26Türkiye’nin dört bir yanındaki okullara eğitim amaçlı otomobil, motor ve şanzıman bağışı yapan Toyota Otomotiv Sanayi’nin mesleki teknik eğitimin kalitesini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği faaliyetler büyüyerek devam ediyor.

Toyota’dan yapılan açıklamaya göre, firma, ekipman bağışı yaptığı kurumlara okulların yanında AFAD ve itfaiyeleri de ekledi.

Firma son olarak 17 ildeki okullara 20 araç, 26 ildeki okullara ise 133 motor ve 115 şanzıman hibesi gerçekleştirdi. Böylece 2018 yılında Türkiye’nin dört bir yanına toplamda yaptığı araç bağışı 47, şanzıman sayısı 355 ve motor sayısı 376’ya ulaşmış oldu. Firma ayrıca 5 farklı ilde AFAD ve itfaiyeye 14 hurda araç desteği sağladı.

Açıklamaya göre, firma, öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri amaçlanıyor. Sağladığı araç ve ekipman desteğinin yanında ayrıca staj programlarıyla da öğrencilere destek hedefleniyor.

Etiketler

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Toyota yetkilileri çok akıllı kazan-kazan yapıyorlar. Bu hibelerle hem teknik eğitime destek olurken kendi reklamını da yapmış oluyor. Zaten hibe etmesi takdir edilecek bir davranış ve itibarına bir katkı sağlar. Corolla’yı sevmem ama Toyota gerçekten başarılı bir marka.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı