FeaturedVideolarVLOG

İkinci el otomobil bakıyoruz | Piyasa nereye gidiyor? | ikinciyeni.com | VLOGİkinci el otomobil almak artık çok daha mantıklı hale geldi. Sıfır kilometre otomobil piyasası ne olacak? Alacaksanız doğru zaman nedir? Bu sorulara cevap vermeye çalıştık.
Ayrıca ikinciyeni.com üzerinden açık arttırmalara göz atarak
mantıklı alınabilecek araçlara göz gezdirdik.


Lütfen, videoyu izledikten sonra BEĞEN tuşuna basarak kitlemizi büyütmemize destek olun! Videolarımıza YORUM yaptığınız her öneriyi, eleştiriyi ve bilgilendirmeyi dikkate alıyoruz!

Diğer videolarımız için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Bu acik arttırma olayında güvenlik sistemleri kurulmuşmu?mesela ebay’de kendi ürününu farklı hesaplarla girerek arttirmak mümkün.sadece ip kontrolü yapıyor .aynı ip’den girerseniz hesabınız iptal ediliyor.
  Ama bunun da çözümü var telefonunuzdan giriş yaparsanız istediğiniz gibi arttırabilirsiniz.dunyanin en büyük alışveriş sitelerinden biri bile kendi ürününu teklif verme sorununu çözemedi.

  Devletin yaptığı tasiş ihalelerinde kazananların TC kimlik nosunun bir kısmı gözüküyor.bu bile biraz daha şeffaf sayılabilir
  Açık arttırma bence bu haliyle olgun bir sistem değil.
  Galericiler istediği gibi fiyata müdahale edebilir.

 2. Böyle sistemlere pek güvenim yok. Çok uyguna o arabaları yâr etmezler. 🙂
  Kaldı ki çoğu şirket/kiralık araçtır, öyle izlenimleri var. Bir elin 5 parmağı bir değildir ama mümessil tanıdıkları olan biri olarak o arabalara yaklaşmam bile (videonun bir yerinde mümessil aracı galiba deniyordu ondan dolayı yazdım bu kısmı). 😀

  Alttaki yorumlara bakılırsa fiyat isteyenlere bayağı ölü fiyatlar çekmişler.

 3. Araba al sat yapmak isteyen bi kuzenim vardı son bir aydır sürekli araba soruyordu bana bu video yu gördükten sonra buraya bakalım dedik bugün bi araba aldık burdan bakalım izlenimleri yazarım yine. Gerçekten etkili reklam çalışması 🙂

 4. Ben buradan iki araba alıp sattım. Piyasa araçları değil de premium kovalarsanız para kazandırır ki zaten sırf böyle çalışan bir iki kişiyle de tanıştım. Birkaç gün ihaleleri takip edin sistemi çözersiniz.

  Arabalar genel olarak güvenilir, ekspertiz raporunda ne yazıyorsa o gerçekten. Özellikle kaporta konusunda hassas çalışmışlar. Hatta şöyle de bir olay yaşadım; ikinci aldığım arabayı ben bir çamurluk bir de kapısı boyalı olarak aldım. satarken Otorapor Pendik'te ekspertiz yaptırdı alıcı. Kapıyı boyasız çamurluğu da lokal boyalı olarak rapor ettiler.

  Kozmetik olarak ekspertiz raporlarına %100 güvenilir ama motor ve şanzıman noktasında ayrıntılı incelemeler yapmıyorlar malesef. Ben düşük km'li otomobiller almıştım ve onlarda da en ufak bir sorun yaşamadan sattım. İkinci el araba alacak olsam önce burayı takip ederim şahsen. Tabi belli modeller haricinde.

 5. Daha önce takip ederdim burayı hakkında kendi elemanları ihaleyi son anda yükseltip belli bir fiyatın altında satılmasına izin vermiyorlar hatta ihalesi biten bazı araçlar daha sonra tekrar satışa çıkıyor gibi şeyler okumuştum. Umarım yoktur olup olmadığının ispatıda zor gerçekten

 6. Mustafak demiş ki:

  Daha önce takip ederdim burayı hakkında kendi elemanları ihaleyi son anda yükseltip belli bir fiyatın altında satılmasına izin vermiyorlar hatta ihalesi biten bazı araçlar daha sonra tekrar satışa çıkıyor gibi şeyler okumuştum. Umarım yoktur olup olmadığının ispatıda zor gerçektenHepsini görüntüle…

  Evet böyle bir şey var, ya bot hesap kullanıyorlar ya da çalışanlar bizzat basıyor. 100 lira teklif verebilecekken 2000 2000 basan hesaplar oluyor ardı ardına. Ama buna rağmen piyasanın (malum siteyi kastediyorum) biraz altına alma imkanınız oluyor sabırlı olursanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu