FeaturedHaberler

2020 Opel Corsa meraklı bekleyenlerine bakış attı!
Alman otomobil üreticisi Opel, yeni nesil Corsa ile ilgili ilk resmi tanıtım görüntüsünü yayınladı. Tamamen yenilenen Opel Corsa, ilk karesiyle bekleyenlerine adeta ilk bakış atıyor!

Yeni Opel Corsa, IntelliLux LED Matrix farlarını gösterdi!

Opel, sosyal medya hesaplarından yayınladığı ilk kare ile yeni Corsa’nın LED Matrix farlarını gözler önüne serdi. IntelliLux teknolojisi ile donatılan farlarda bumerang şeklindeki gündüz LED’leri dikkat çekiyor. Bunun dışında Alman markanın verdiği mesajda yenilenen farların yüksek performansına vurgu yapması dikkat çekiyor.

Opel, yeni Corsa’nın detayları konusunda kapalı kutu kalmaya devam ediyor. Ancak modelin PSA grubuna ait olan ve yeni Peugeot 208’de de kullanılacak CMP platformu üzerinde yükseleceği biliniyor. Bunun yanı sıra e-CMP platformu ise aracın elektrikli versiyonunu oluşturacak.

2020 model Opel Corsa’nın büyük ihtimalle bu yılın sonunda yollarda olacağı tahmin ediliyor. Bu yüzden aracın tüm detaylarının yılın ikinci çeyreğinde ortaya çıkması bekleniyor. Bakalım Opel’in tamamen PSA ellerinde yükselecek ilk modeli olan yeni Corsa, bekleyenleri tarafından beğenilebilecek mi?

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

32 Yorum

 1. Farlar megane farları gibi.. Ama en azından işlevli olacak. Bu sevindirici.. Afl vardı, zaten bu çok iyi bir sistem ledlisi daha bir epic olur. Düşündürücü olan ise Hybrid ya da tam elektrikli motorlar ile geleceğini okumuştum. Onunla ilgili bir haber yok mu?

 2. Ön far tasarımı A3'ten hallice
  Harika bir Opel vizyonu asufhsuhduhsdg

  Sonradan gelen edit : Büyük yanılgı, bu tasarımı Audi'den önce Opel yapmış 😀

 3. by demiş ki:

  Ön far tasarımı A3'ten hallice
  Harika bir Opel vizyonu asufhsuhduhsdgHepsini görüntüle…

  Opel bu far tasarımını zaten Corsa E ile birlikte 2014 ten beri kullanıyodu. Audi 2016 da A3 ü makyajlayarak bu tasarımı kullanmış. Sanki alttaki çentikli tasarımı Audi Opel'den ilham almış gibi:D

 4. MustafaR. demiş ki:

  Opel bu far tasarımını zaten Corsa E ile birlikte 2014 ten beri kullanıyodu. Audi 2016 da A3 ü makyajlayarak bu tasarımı kullanmış. Sanki alttaki çentikli tasarımı Audi Opel'den ilham almış gibi:DHepsini görüntüle…

  Yani ne diyeyim haklısın 😀
  Kasanın bu hali hatırımdan çıkmış, eski yuvarlak hatlarıyla hatırladım bir an

 5. Tasarımı güncel kasadan daha iyi olursa, Peugeot'nun güzel 1.2 puretech motoru ve eat 6 şanzımanıyla da birleşirse, biraz da iç hacmi büyür ve kullanışlı hale gelirse bence gayet güzel bir otomobil çıkabilir ortaya.

 6. Hangi facia

 7. Bence doğru donanımlarla iş yapacaktır. İntellilux led matrix farları İnsignia GS aracımda 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. B sınıfında o teknolojiyi sunmaları çok iyi olmuş. Eski nesil motor-şanzıman kombinasyonlarını geride bırakıp Puretech motor EAT6 şanzımanla gelirse çok iyi alternatif olabilir. Sıkıldık artık çift kavramalıların narinliğinden 🙂

 8. OzanDnz demiş ki:

  Corsa E tipi, donanımları vs.Hepsini görüntüle…

  Tip zevk meselesi de donanım olarakta o Opel Türkiye nin suçu değil mi. Arkadaki manuel cam saymazsak 2006 temelini düşününce baya donanım sunuyor. Katlanabilir pedal,city mode gibi sınıfında olmayan şeylerde sunuyor.

  Edit: Ufaktan donanım paketlerine baktım da bazı çok sevilen karakter dolu rakipleri gibi 2 hava yastığı koyup bırakmamışlar en azından.

 9. BerkayT demiş ki:

  Tip zevk meselesi de donanım olarakta o Opel Türkiye nin suçu değil mi. Arkadaki manuel cam saymazsak 2006 temelini düşününce baya donanım sunuyor. Katlanabilir pedal,city mode gibi sınıfında olmayan şeylerde sunuyor.

  Edit: Ufaktan donanım paketlerine baktım da bazı çok sevilen karakter dolu rakipleri gibi 2 hava yastığı koyup bırakmamışlar en azından.Hepsini görüntüle…

  2 hava yastığı suçu da getiren o markaların Türkiye ayağına ait o zaman 🙂
  Edit: City mode direksiyon yumuşatma ise Punto'da uzun zamandır olan bir şey. Sınıfı da aynı. katlanabilir pedal nedir onu anlamadım?

 10. Hava yastığı aynen öyle ama donanım suçluyorsak hava yastığı bence daha büyük bir suç 🙂

  City modu platform kardeşi olan bir çok modelde var ama yine de sınıfının büyük bir çoğunluğunda yok.

  Katlanabilir pedal güvenlik donanımı, kaza anında pedalın ayağına gelmesini önlüyor.

 11. GARAJ TV demiş ki:

  Hava yastığı aynen öyle ama donanım suçluyorsak hava yastığı bence daha büyük bir suç 🙂

  City modu platform kardeşi olan bir çok modelde var ama yine de sınıfının büyük bir çoğunluğunda yok.

  Katlanabilir pedal güvenlik donanımı, kaza anında pedalın ayağına gelmesini önlüyor.Hepsini görüntüle…

  bunun corsa başarısı olduğunu düşünmüyorum. Opel'in patentliği olan donanımı o zaten. Corsa'da olması Corsa'yı pek ayrıcalıklı kılmıyor. Bunu reklam etmeden kullanan markalar da var.
  Donanımdan kasıt hava yastığı ise japonlar > hepsi 🙂

 12. Bu ara her arabayı birbirine benzetiyorum. Corsa'nın farını da Megane'a benzettim.

 13. alfhonso demiş ki:

  Opel @bt abiye göz kırpmış :DHepsini görüntüle…

  Corsa E'de orta konsolu satış temsilcisinin kucağına verdim, F kasada kapı kopsa şaşırmam artık 😀

 14. Tabii tabii farlar bir araç için yüksek derece ehemmiyet arz ediyor, hatta motor ve şanzımandan daha önemli hatta orta ekranın inç’i dokunmatiği falan, süspansiyon geometrisi de neymiş dememizi gerektiriyor.:confused:

  #oldschool;)

 15. Benim aklıma takılan konu Opel artık Alman otomobil üreticisi mi?

  Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

 16. OzanDnz demiş ki:

  Corsa E tipi, donanımları vs.Hepsini görüntüle…

  Corsa larda açılır cam tavan, kör nokta uyarı sistemi, intellilink, adaptif ve otomatik uzun far asistanlı akıllı farları, Direksiyon ve koltuk ısıtma, kendi kendisine park , ecoflex teknolojileri gibi donanımlar mı? Biri çıkmış demiş ki tasarım berbat vs… Herkes arkasından aynı yorumları yapıyor. Tasarım göreceli bir durum.. Önü için tasarımın olumsuz olduğu konusunda aynı fikirde değilim ama arka tasarım için size katılırım..

 17. candiyebilirler demiş ki:

  Bence doğru donanımlarla iş yapacaktır. İntellilux led matrix farları İnsignia GS aracımda 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. B sınıfında o teknolojiyi sunmaları çok iyi olmuş. Eski nesil motor-şanzıman kombinasyonlarını geride bırakıp Puretech motor EAT6 şanzımanla gelirse çok iyi alternatif olabilir. Sıkıldık artık çift kavramalıların narinliğinden :)Hepsini görüntüle…

  Herkes çift kavrama çift kavrama diye ortalığı ayağa kaldırmıştı, opel gibi 1-2 firma tam otomatik şanzımanda direndi. DSG hata vermeye başlayınca, araç değişimine giden onarılamazlık durumlarından firmalar da usandı artık tekrar otomatik şanzımana dönüşler başladı. Ceza nın dediği bir söz var şarkısının birinde.. En son deve baştadır kervan geri dönünce 😀

 18. MustafaR. demiş ki:

  Opel bu far tasarımını zaten Corsa E ile birlikte 2014 ten beri kullanıyodu. Audi 2016 da A3 ü makyajlayarak bu tasarımı kullanmış. Sanki alttaki çentikli tasarımı Audi Opel'den ilham almış gibi:DHepsini görüntüle…

  Bu sitede geçenlerde bir arkadaş audi nin yayaları aydınlatan sistemden bahsetmişti. Hatta haber hala sitemizde..Halbuki opel bunu 2002 de signum/vectra c lerde kullanmıştı. Ama kimse bilmez.

 19. Atilgan demiş ki:

  Herkes çift kavrama çift kavrama diye ortalığı ayağa kaldırmıştı, opel gibi 1-2 firma tam otomatik şanzımanda direndi. DSG hata vermeye başlayınca, araç değişimine giden onarılamazlık durumlarından firmalar da usandı artık tekrar otomatik şanzımana dönüşler başladı. Ceza nın dediği bir söz var şarkısının birinde.. En son deve baştadır kervan geri dönünce :DHepsini görüntüle…

  Çift kavrama ile 3 yıl geçirdim. Bir sorun yaşadım mı ? Hayır. Ama aman bir şey olacak paniği bile sürüşümü baltalıyordu. Şanzımandaki o narinliği hissediyosunuz. Vites geçişlerindeki tak-tuk sesler vs.. Tam otomatik şanzımana geçince kafam rahatladı. Sorun olma ihtimali elbette var lakin en azından psikolojik olarak rahat hissediyorum kendimi. İstanbul'da yaşıyorum sonuçta. Tek kavramalı gibi vites geçişlerinde mide bulandırmadıktan sonra milisaniyelerin vites geçişlerinde benim için çok önemi yok..

 20. Opel Alman mıydı?

 21. opel fabrika almanyada bildigim kadariyla ama fransiz peugeot satin aldi

 22. Eskiden de Chevrolet ile ortak parçalar kullanıyordu. Amerika'da da Buick adıyla satılıyordu.

 23. Forumda VAG'cılar var diye isyan edilirdi. VAG bitti Opel başladı :D:D:D kaçış yok beterin beteri var dedim ben :rolleyes::D.

 24. Porsche demiş ki:

  Forumda VAG'cılar var diye isyan edilirdi. VAG bitti Opel başladı :D:D:D kaçış yok beterin beteri var dedim ben :rolleyes::D.Hepsini görüntüle…

  Fark var ama, altı dolu abartmalar bunlar. Helyum balonu sanılmasın. Benim olayım vagcı faşizanizme karşı. Bir markanın her otomobili her sınıfta her motor opsiyonu ilah ilan edilir mi? Beterin beteri var, doğru demişsin. Atatürk için ilah sanki denilirdi, şimdi cumhurbaşkanımız o statüyü de geçti hatta camiyi geçince ilerde . Farzı misal af buyurun 😀

 25. Porsche demiş ki:

  Forumda VAG'cılar var diye isyan edilirdi. VAG bitti Opel başladı :D:D:D kaçış yok beterin beteri var dedim ben :rolleyes::D.Hepsini görüntüle…

  Adam kanıt ile geliyo en azından

 26. Ben bu bakışı Megane’ye benzettim.
  Seat veya Skoda için Alman arabasıdır diyebiliyosanız Opel için de Fransız arabası diyebilirsiniz, ben hiçbirine diyemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu