FeaturedHaberler

Yeni nesil iç mekan tasarımı; Honda Urban EV

Sevimli ufaklık üretime geçiyor: İşte Honda Urban EV ve açıklanan iç mekan fotoğrafı.

İki kapılı şehir içi model olarak tanıtılan Urban EV konsepti, seri üretim ayağında dört kapılı bir otomobile evrilmiş gibi görünüyordu. Bundan dolayı tersine açılan kapı, klasik menteşe düzenine dönmüştü. Ancak yuvarlak LED far-stop grubu, çıtasız kapılar ve gömülü kapı kolları gibi fütüristik detaylar olduğu gibi muhafaza edilmişti.

Honda Urban EV, ayna tarafında ise büyük bir sürpriz yapmıştı. Yan aynalar yerine kamera kullanan araç, buradaki görüntüyü eş zamanlı olarak dijital dikiz aynasına aktarıyordu. Geri görüş kamerasından alınan görüntünün de birleştirilmesi ile beraber dijital dikiz aynasının 180 derecelik açıya erişebildiği bildirilmişti.

Honda Urban EV

Honda, ilk elektrikli modelinin altyapısını gizli tutmayı tercih etse de 250 kilometre menzil sunulacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca kompakt modelde tek silindirli küçük bir menzil uzatıcı motorda yer alabilir.

Urban’ın ne zaman tanıtılacağı ile ilgili resmileşen bir bilgi bulunmuyor. Ancak Japon üreticinin hedeflendiği gibi 2019’un ilk yarısında üretime başlayabilmesi için yeni modelini en geç Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’na yetiştirmesi gerekiyor. Bu nedenle Honda Urban’ı önümüzdeki günlerde kamuflajlı olarak daha sık göreceğimizi tahmin ediyoruz.


İlginizi çekebilir

Volkswagen’den hamle: Jetta bağımsız marka oluyor!

Etiketler

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı