FeaturedHaberler

Benzin fiyatlarına beklenen indirim yapıldı
Dünyada petrol fiyatları dengesizliğini sürdürüyor. Son gelen haberlere göre de ülkemizde benzin fiyatlarında indirime gidildi.

Son günlerde küresel piyasalarda petrol fiyatları yine bir değişim yaşıyor. Son gelişmelere göre sürücüleri sevindirecek haber yetkililerden geldi. EPGIS‘in açıklamasında “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim; 21/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 5 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” denildi.

Buna göre başkent Ankara’da ortalama 5,39 liradan satılan benzinin litre fiyatı, 5,34 liraya düşüyor. Benzinin litresi İstanbul’da 5,25 liradan 5,20 liraya, İzmir’de ise 5,42 liradan 5,37 liraya düşüyor.

Akaryakıt pompa fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler göz önüne alınarak anlık olarak değişebiliyor. Son günlerde yaşanan artış ve inişlerin kaynığını da bu olarak gösterebiliriz. Yapılan hesaplamalar sonucu elde edilen fiyatlar, şehir, dağıtıcı kurum ve serbest rekabet gibi başlıklar nedeni ile değişiklik gösterebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu