FeaturedHaberler

Crossover sınıfına taze kan: Mazda CX-30 tanıtıldı!
Japon otomobil üreticisi Mazda, yeni crossover modeli CX-30’u Cenevre Otomobil Fuarı’nda duyurdu. Crossover sınıfına taze kan olacak Mazda CX-30 ile ilgili detaylar haberimizde!

Mazda CX-30, Cenevre’de tanıtılarak sürpriz yaptı!

Boyut tarafında Mazda CX-3 ile CX-5 arasına arasında konumlandırılan CX-30, orta boyutlu crossover olarak tanımlanıyor. Japon markanın Kodo tasarım felsefesini devam ettiren CX-30, 2.655 mm aks genişliği ile CX-5’ten sadece 45 mm kısa kalıyor. Bu da modelin kompakt boyutlarına rağmen oldukça geniş bir yaşam alanı sunacağını gösteriyor.

Mazda CEO’su Akira Marumoto’nun “rahat ve kullanıcı dostu” olarak tanımlanan yeni CX-30, arka kısmında 430 litre bagaj hacmi sunuyor. Modelin küçük kardeşi CX-3’ün bagaj hacminin 350 litre olduğunu düşünürsek aradaki fark tatminkâr. Ayrıca iç mekanda orta konsoldaki döner joystick ile kontrol edilen bilgi-eğlence sistemi de yenilikler arasında yer alıyor.

Japon üretici, yeni modelinin kaputunun altında yeni nesil Skyactiv-X motorlar başta olmak üzere geniş bir motor gamının sunulacağını belirtti. Bununla beraber Skyactiv-G 2.0 M Hybrid adlı hibrit motor seçeneği modelin en üst seçeneğini oluşturacak. Dört tekerden çekiş ve 6 ileri otomatik şanzıman ise opsiyon olarak sunulacak. Son olarak Mazda CX-30’un Avrupa pazarında yılın ikinci yarısından itibaren satışa sunulacağını belirtelim.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu