Türkiye’de Yılın Otomobili için son 7 finalist

12
yılın otomobili

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının finalistleri belli oldu.

“Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışması için OGD üyeleri, yaptıkları oylama ile 7 finalisti belirledi. OGD üyelerinden oluşan her jüri üyesi sahip olduğu 250 puanı ‘tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat/değer oranı’ kriterlerini göz önüne alarak adaylar arasında dağıtacak. Birinci olan otomobil 16 Nisan 2019’da düzenlenecek gala gecesiyle açıklanacak.

Sizce kim birinci olmalı?

Dacia Duster

Honda CR-V

Ford Focus

Mercedes Benz A Serisi

Volkswagen T-Roc

Toyota Corolla Sedan

Corolla Sedan

Volvo XC40


İlginizi çekebilir

Honda Avrupa pazarında tamamen elektrikli oluyor!

12 YORUMLAR

 1. Bizim camianın vereceği bir ödülün ulusal çapta pek önemsendiğini sanmıyorum fakat yinede merak ettiğim bir konu var. Bu işlerde hile hurda dönüyor mu acaba ?

  Birde buraya da bir anket açsaydınız çok iyi olurdu.

 2. Samed M. demiş ki:

  Bizim camianın vereceği bir ödülün ulusal çapta pek önemsendiğini sanmıyorum fakat yinede merak ettiğim bir konu var. Bu işlerde hile hurda dönüyor mu acaba ?

  Birde buraya da bir anket açsaydınız çok iyi olurdu.Hepsini görüntüle…

  Haklısınız, anket eklendi. 🙂

 3. Corolla resmen orta çağdan yeni, hatta yakın çağa atladı. Üstelik fiyatlar da değerlendirmeye alınıyor. Açık ara corolla.

 4. Yeni Kia Ceed , 2019 Avrupa yılın otomobili sonuçlarında Focustan 12 puan fazla almış neye göre bilmiyorum ama testini bekliyoruz,

  Yol tutuş konfor bence Focus .

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz