FeaturedHaberler

Meslek lisesi sunar: Skoda Mountiaq pick-up!
Skoda’nın meslek lisesi öğrencilerinden oluşturduğu Skoda Academy, her yıl birbirinden ilginç konseptler üretiyor. Akademinin bu yıl hazırladığı konsept model ise Skoda Mountiaq pick-up oldu.

Skoda Mountiaq pick-up konsepti görücüye çıktı!

Akademi öğrencileri, geçtiğimiz yıl markanın crossover modeli Karoq’u 4 kapılı cabrio formuna dönüştürmüştü. Bu sefer ortaya çıkan konsept araç ise akademinin en detaylı çalışması olmuş. Yaklaşık 8 aylık ve 2.000 saatlik bir emeğin ürünü olan Skoda Mountiaq, Kodiaq SUV’un pick-up hali olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamlı çalışmada arka kapılar iptal edilirken, ön kapılar kasa kısmını genişletmek için gözle görülür şekilde kısaltılmış. Ayrıca arka kapak başta olmak üzere bazı gövde panelleri, şnorkel, takla barı ve tamponlar da bu proje kapsamında üretilmiş.

İç mekanda ise ilk etapta tavan döşemesine yansıtılan Skoda logosu dikkat çekiyor. Turuncu detayların hakim olduğu yaşam alanında soğutucu buzdolabı ve iki telsizin yanı sıra 2000 wattlık subwoofer da unutulmamış. Mountiaq konseptinin kaputunun altında ise 190 beygir güç üreten 2.0 litrelik TSI motor bulunuyor.

Yaklaşık 2.5 ton ağırlığındaki Skoda Mountiaq, kampçılar için oldukça işlevsel bir model gibi görünüyor. Ancak bu konsept de tıpkı diğerleri gibi markanın Çekya’daki merkezinde sergilenmek üzere tek örnek olarak üretilmiş. 2013 yılında hayata geçen Skoda Academy’nin “meslek lisesi” elinden çıkan bir sonraki çalışmasını ise merakla bekliyoruz.

Etiketler

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı