FeaturedHaberler

Online satılan ilk Jaguar modeli F-PACE oldu

Jaguar, online satış platformu üzerinden ilk kez bir araç sattı, yeni F-PACE sahibine ulaştırıldı.

Jaguar’ın tüm modellerinin, donanım ve renk seçeneklerinden, online satışa özel fiyatlara kadar tüm detaylarının görüntülenebildiği satış platformu üzerinden satışı gerçekleştirilen ilk model Jaguar F-PACE oldu. Jaguar’ın sportif kullanım ve yüksek sürüş konforunu, günlük kullanım ve verimlilikle birleştiren lüks SUV modeli Jaguar F-PACE ve tamamen elektrikli performans SUV’u Jaguar I-PACE’in, Türkiye’deki tüm stokları onlinesatis.jaguar-turkiye.com’da görüntülenebiliyor.

F-PACE’in aklımızda kalan özellikleri neler?

Bir performans crossover’ı olarak tanımlanan F-PACE, temelde C-X17 konseptinin neredeyse aynı dış tasarımla evrimleşmiş hali. XE ve XF modellerinde kullanılan alüminyum ağırlıklı platformda yükselen model, 4.731 mm’lik uzunluğa, 2.874 mm’lik dingil açıklığına ve 650 litrelik dev bagaj hacmine sahip.

İç mekanda beş kişinin “konforun zirvesinde” seyahat edebilmesi için çalıştıklarını belirten Jaguar, baş ve diz mesafelerine dikkat çekiyor. 10.2 inçlik dokunmatik ekrana sahip bilgi/eğlence sistemi, 4 çekirdekli işlemci ve bir SSD ile görev yapıyor. Böylece bilgisayar piyasasıyla ilgilenenlerin yakın olduğu bazı terimleri artık otomobillerde de kullanmaya başlıyoruz. Araçtaki WiFi hotspot sistemi sayesinde sekiz cihaz bu sisteme ve internete bağlanabiliyor. 3D moduna sahip navigasyon sistemi, isterseniz orta ekranda isterseniz 12.3 inçlik gösterge paneli ekranında görüntülenebiliyor.

Aracın ağırlığını merak ediyorsanız, 180 PS’lik 2.0 litre dizel RWD versiyonu için bu değer 1.665 kg (3.670 lbs). Jaguar Activity Key adı verilen su geçirmez bir bileklik ile birlikte satılan modelin kapıları ve motoru kontrol edilirken bu bileklik anahtar görevi görüyor. LED aydınlatmalı ön farlar ve devasa 22 inç boyutunda alaşım jantlar ise dikkat çeken diğer detaylar arasında yer alıyor.

Etiketler

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Biz intertten bir şey almaya üşeniyoruz. Adamlar online olarak koskacaman araba satın alıyor :D
  2. Biz intertten bir şey almaya üşeniyoruz. Adamlar online olarak koskacaman araba satın alıyor :D
  3. Bizim gibi otomobil tutkunları iyi bilir ki yeni otomobil satın alımının en güzel evrelerinden biri galeriye gidip yatan yavruyu görmek, içine oturmak, evraklar hazırlanıp çayını yudumlarken yüzünde tebessümle yeni yavruya bakmak, plakalar takıldıktan sonra ilk kontağı çevirip aracı galeriden çıkarmaktır. Bu zevk paha biçilemez. Zenginler online alsın. Ben eski usule bayılırım. Tabi artık sıfır alacak gücümüz kaldıysa o da ayrı bir mevzu.
  4. Aracı online seçip tercihini yapıyorsun, sana teslim ediliyor. Gidip kendin almıyorsun ? Başlıkta bu konuda fazla detay yok ama araç sahibine ulaştırıldı dediklerine göre gidip galeriden bismillah deyip kendin teslim almıyorsun belli ki :D

    O da bir seçenek. Ama tabii ödemeyi yapıp gidip teslimde alabiliyorsun. Online’dan satılan ilk MINI’yi alıcı gidip bayiden teslim almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı