FeaturedHaberler

En güçlü cabrio otomobil tanıtıldı: Ferrari 812 GTS!
Ferrari, 812 Superfast modelinin üstü açık versiyonu olan 812 GTS’yi resmen duyurdu. Ferrari 812 GTS, güçlü motoru ve pek çok aerodinamik detay ile dünyanın en güçlü cabrio otomobili olmayı başarıyor!

Dünyanın en güçlü cabriosu karşımızda: Ferrari 812 GTS!

Ferrari 812 Superfast üzerine geliştirilen 812 GTS, bu modelin açık tavanlı versiyonu olarak dikkat çekiyor. İtalya’daki özel bir etkinlikte duyurulan Ferrari 812 GTS’in kalbinde 6.5 litrelik bir V12 motor yer alıyor. Otomobilin ön kısmına konumlandırılan motor, 800 beygir güç ve 718 Nm tork ile sınıfının en güçlüsü oluyor.

0’dan 100 kilometre hıza yaklaşık 3 saniyede ulaşan cabrio model, 8.3 saniyede ise 200 km/s hızı buluyor. Ferrari 812 GTS’in maksimum hızı ise 340 km/s olarak açıklandı.

Üzerindeki tavan mekanizması 14 saniyede kapatılabilen otomobil, kullanıcına 45 km/s hıza kadar açıp kapatma imkanı sunuyor. Ayrıca koltukların arkasında yer alan yalıtım perdesi, elektrik mekanizması ile indirilerek senfonik motor sesinin içeriye girmesi sağlanabiliyor. Tavanın katlanabilir yapısından dolayı arka tasarım da elden geçirilerek küçük bir makyaj görmüş.

Ferrari F60 America, İtalyan markanın bundan önceki en son V12 cabrio modeliydi. 5 yıl sonra tanıtılan 812 GTS ise hem tasarım, hem de güç değerleri ile selefini fazlasıyla geride bırakmış gibi görünüyor. Son olarak önümüzdeki bahar aylarında yollarda olması beklenen özel otomobilin fiyatının henüz belli olmadığını belirtelim.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu