Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Orjinal olmayan parçalar 100 Bin TL’ye varan masraflar çıkarıyor!
BMW’nin Türkiye Distribütörü olan Borusan Otomotiv’in Yetkili Servisi BemCar Otomotiv, muadil parça kullanımının, otomobilin ekonomik ömrünü uzun vadede ciddi anlamda kısalttığına dikkat çekiyor.

Onaysız parça kullanımı nedeniyle sürücülerin büyük maliyetli arızalarla karşı karşıya kaldığının altını çizen BemCar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Tavelli, bu durumun milli servete ve cari açığa da direkt olarak etki ettiğine dikkat çekiyor.

 Otomotiv sektörünün lider üreticilerinden Alman BMW’nin Türkiye Distribütörü olan Borusan Otomotiv’in Yetkili Servisi BemCar Otomotiv, özellikle yetki sahibi olmayan servis Orjinalve tamirhanelerde kullanılan kalitesiz yedek parçalar konusunda sürücüleri uyarıyor. Yüksek ar-ge ve teknolojinin ürünü olan orijinal parçalar karşısında, BMW tarafından onaylanmayan 5’inci sınıf sahte veya kalitesiz yan sanayi yedek parçaların otomobilin ömrünü ciddi anlamda kısalttığı ortaya çıkıyor. BMW’nin dayanıklılık ve kalite testlerinden geçmeyen sahte ve onaysız parçalar sebebiyle yürüyen aksam, şanzıman ve motorda sürüş güvenliğini tehdit eden yüzlerce problem çıkabileceğine dikkat çeken BemCar Otomotiv, sürücülerin 100 bin TL’yi aşan büyük masraflarla karşı karşıya kalabileceğinin altını çiziyor.   

“10 yaş ve üstü otomobillerde de orijinal parça kullanılmasını öneriyoruz” 

 BMW’nin üstün mühendislik ve kalitesiyle üretilen otomobillerinin orijinal parçalarla ömrünün uzayacağını belirten BemCar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Tavelli, özellikle 10 yaş ve üstü otomobillerde kullanıma ve yaşa bağlı olarak orijinal parça kullanımının, ekonomik ömrü uzatacağını ve direkt olarak değerini de artıracağını ifade ederken, “Orjinal olmayan ve onaysız yan sanayi yedek parça kullanımı, sürücüler için çok büyük maliyetli arızalara sebep verirken, milli servete ve cari açığa da direkt etki ediyor..

Üstelik bu parçalar sürüş esnasında kaza riskini de artırıyor. Otomobiliniz 90 model bir BMW 3 Serisi dahi olsa BemCar Otomotiv olarak Bahçeşehir’de yer alan servisimizde rahatlıkla her yaş ve model BMW’ye hizmet verebiliyoruz. Bununla birlikte koleksiyon otomobillerinin de bakımını ve restorasyonlarını büyük titizlikle yapıyoruz. BMW tarihinin gururu olan bu otomobiller için özel fırsatlar ve indirimler sunuyoruz” yorumunda bulundu. 

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Bazı parçalar konusunda haklılık payı var. Aldıktan sonra 3 ya da 6 aylık periyotlarla bozulan yan sanayi parçalar mevcut. Benim de bir çok kez başıma geldi. Ancak orijinal aldıktan sonra uzun süre dayanıyor.
    Ancak işin birde o şekilde olmayan parçaları var. Orjinalleri çok pahalı, yan sanayileri de oldukça uzun süre dayanıyor. Bizlerde bu parçaları ancak deneme yanılma yolu ile bulabiliyoruz. Yoksa bakım maliyetleri 13-14 yaşında bir Bmw için çok çok pahalı oluyor.
  2. Başlığı görünce "klasik yetkili servis saçmalaması, yetkili servis mi yapmış açıklamayı" diye baktım. Evet yetkili servis :) Ağzımla gülmedim :)
  3. Ne güzel sallamış, koçum benim! Hem dandik ürün üret hem de pahalıya sat. Valla gidip shellde litresi 40₺ olan yağı serviste 200₺ ye satmak şov biraz bence. Doğuş grubu gibi abartmayın fiyatları gelsin millet bakıma. 320d 15 bin bakımına 3300 TL istemek neyin açıklaması? Devlet galiba bakımlara da ÖTV koymuş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu